Laptop'ınızın pil kullanımını siz yönetin

CHIP Online
01-07-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Laptop'unuzun pil kullanımını yönetin, şarjın daha uzun gitmesini sağlayın. Bu araçla her şey mümkün

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/lapt ... -yonetin_27646.html

Resimlerle: Laptop'larda hiç özlemediğimiz 9 özellik!

Diz üstü bilgisayar için pil yönetimi son derece kritik bir konu ama ne yazık ki Windows'un bu konuda sunduğu araç pek pratik değil. Neyse ki BattCursor adlı kullanımı son derece kolay olan ve dilediğiniz her türlü ayarını basit bir şekilde kişiselleştirebileceğiniz ücretsiz bir araç var.

Windows 7 ve Vista için geliştirilmiş olan BattCursor, pil kullanım koşullarınından, sistem çubuğunda yer alan uygulama simgesinin görüntüsüne kadar her konuda kontrolü size bırakıyor. Bu program ile imlecin pil durumunu göstermesini bile sağlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz, pil seviyesi belirttiğiniz düzeye düşünce, güç profilinin "dengeli" ya da "Güç tasarrufu" moduna otomatik olarak geçmesini bile sağlayabilirsiniz. Bu sayede, laptop'unuzun kalan pil ile çok daha uzun çalışmasını sağlamanız mümkün.

Görünümlerde Aero Glass özelliğini de destekleyen BattCursor bu sayede pilin o anki durumunu, cihazın ne kadar süre sizi idare edebilecek şarja sahip olduğu ve o anda ne kadar pil kullanıldığını son derece şık bir ara birim yardımıyla iletiyor.

Pil kullanım tercihlerinizden, uyarı mesajlarının rengine kadar programla ilgili her şeyi dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak veren bu faydalı aracı şu adresten indirebilirsiniz...


Tüm konu: Laptop'ınızın pil kullanımını siz yönetin

İzleyin: Bu laptop bir konsept değil, gerçek!

Resimlerle: Laptop'larda hiç özlemediğimiz 9 özellik!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: BattCursor'ı nasıl buldunuz?

siber961
01-07-2011, 16:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
313 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2011

Denemeye değer bir uygulama gibi gözüküyor.