Laptop öneriniz

HPQ-User
27-06-2010, 12:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

m0nsterkill sormuş:
0-1800 e kadar fiyat aralıgında önerebileceginiz en iyi laptop hangısı? birde baska sorum su laptopta onemlı olan markamı yoksa parcaların özellıklerımı?simdiden tsk yorum yapanlara

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
---

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; GTB6.3; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

Pckoloji
27-06-2010, 19:30   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benim açımdan önemli olan sistemdir, marka o kadarda önem değildir.

Sizinde fazla sistem bilginiz yok ise bilgisayardan anlayan birisi ile almaya gitmeniz daha sağlıklı olur.

IceManF1
27-06-2010, 20:05   |  #3  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Laptop alırken dikkat edeceğiz hususlar ve her türlü bilgi içinşu rehbere gözatabilirsiniz.

Burada önerilen laptoplardan birini kendi kullanım amacına göre seçebilirsiniz.

turk757mert
28-06-2010, 00:30   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

eğer marka çok önemli değil diyorsan bu paraya alabileceğin en iyisi bu:
 Casper Nirvana 15,6 '' CPQ.I720 - 3J35B        1,760tl
http://www.e-casper.net/CPQ-I720 ... NA-156,PR-9599.html

IceManF1
28-06-2010, 10:50   |  #5  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

Sakın Casper, Crea, Exper alma.
Çok dayanıksız, çatlama ihtimali yüksek, ısınma sorunu kesin var.İşlemcisi zaten Core i7.
https://www.chip.com.tr/blog/rece ... iskencesi_4684.html

Flybot-TR
29-06-2010, 14:31   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

Casper Nirvana, son derece kalitelidir.
Tavsiye ederim.

IceManF1
29-06-2010, 16:48   |  #7  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj
Alıntı: Flybot-TR  
Casper Nirvana, son derece kalitelidir.
Tavsiye ederim.
Evet Casper son derece dandiktir.
Casper, Exper, Crea bunların hiçbiri PC üreticisi değildir.Bunlar satıcısıdır.
Hiçbiri notebook üretmiyor.Çinden getirtiyor.
Hiçbirinin sürücü ve BIOS desteği yok.
Ürün kasaları dayanıksız.Darbelerden dolayı çatlamaya müsait.

İnternette bunlardan o kadar çok şikayet edenler var ki...
Bazı insanlarımız yerli malı diye alıyorlar.Sakın almayın.Alanlar sonra Chip'te yardım istiyorlar.

Bazıları da 1 kere Casper alıyor, güzel geliyor kendisini, daha iyileri olduğunu bilmediğinden, sonra da öneriyor.Acaba diğerlerini gördünüz mü, ya da incelediniz mi?
Bir şey önermen önce iki defa düşünün.İnsanlar sonra Casper'ı bir şey aldanıyorlar.
Casper, Exper gibi markalar reklamlara yatırım yapıyor. Bilgisayarlara değil.

enestalha
29-06-2010, 20:08   |  #8  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

toshiba derim ben. toshibayı tek geçerim. ayrıca donanım özellikleri de önemli.
toshibayı bir kez alırsın  sıkıntı yaşamadan uzun süre kullanırsın.

Atilla Sarıtaş
30-06-2010, 09:08   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Toshiba, Samsung, Asus kaliteli markalardır. Tabi bu markalar iyi diye bodoslama dalınmaz içindeki parçalarda önemlidir.
Soruna gelince laptop da hem marka hem parça önemlidir marka ne kadar kaliteli olursa parçalarıda o kadar güven verir ayrıyetten garanti desteğinide unutmamak lazım.

Del Piero
30-06-2010, 16:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
144 mesaj
Alıntı: IceManF1  
Evet Casper son derece dandiktir.
Casper, Exper, Crea bunların hiçbiri PC üreticisi değildir.Bunlar satıcısıdır.
Hiçbiri notebook üretmiyor.Çinden getirtiyor.
Hiçbirinin sürücü ve BIOS desteği yok.
Ürün kasaları dayanıksız.Darbelerden dolayı çatlamaya müsait.

İnternette bunlardan o kadar çok şikayet edenler var ki...
Bazı insanlarımız yerli malı diye alıyorlar.Sakın almayın.Alanlar sonra Chip'te yardım istiyorlar.

Bazıları da 1 kere Casper alıyor, güzel geliyor kendisini, daha iyileri olduğunu bilmediğinden, sonra da öneriyor.Acaba diğerlerini gördünüz mü, ya da incelediniz mi?
Bir şey önermen önce iki defa düşünün.İnsanlar sonra Casper'ı bir şey aldanıyorlar.
Casper, Exper gibi markalar reklamlara yatırım yapıyor. Bilgisayarlara değil.
Harika açıklama Teşekkürler

firatcds
30-06-2010, 17:36   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

Bu konu hakkında bir kaç sözüm var dostlar;

Bilgisayarın özellikleri ne amaçla aldığın sorusuna göre önem kazanır. Tabi özellikler de fiyatla doğru orantılı olarak artar-azalır. Asus, samsung, toshiba gibi uluslararası markalar tasarıma yerli markalardan daha çok önem veriyorlar gördüğüm kadarıyla ama malzeme kalitesi açısından fark yok. Bu makinelerin çoğu aynı fabrikadan, aynı malzemeden çıkıyor. Uluslararası markalar bu makinelere yerli markalara göre daha yüksek fiyat biçiyorlar çünkü modelleri kişilleştirip, ufak tefek özelleştirmeler yapıyorlar ve marka fiyatı ekliyorlar. Hemen hemen hepsini kullandım bu markaların. İhtiyaca göre bilgisayarın özellikleri seçildikten sonra benim izlediğim yol fiyat karşılaştırması olmuştur. Aynı malı daha düşük fiyata alabileceksem neden pahalısını seçeyim. Şu anda kullandığım laptop monster (ev) ve exper karizma (iş), netbook exper style (mobil) bunların ikiside yerli markalar(monster yerlimi emin değilim). Bu makinalar istediğim özellikleri çok uygun fiyattan sunuyordu ilk tercih nedenim bu olmuştu. Sonra servislerini düşündüm ancak tecrübelerim servisin markanın büyüklüğüyle pek alakalı olamadığını gösterdi. Toshiba'mı 2 ayda 1 ısınmadan dolayı servise gönderdim. Asus'u bir fan değişimi için 45 gün servisini bekledim. Arkadaşıma aldığım asus bozuldu 5 ay serviste kaldı daha bu ay yenisini gönderdiler (daha üst modeli gönderdiler ancak 5 ay bilgisayarsız kaldı).Elektornik bir ürün alırken bunların başımıza gelme ihtimali çok yüksektir her zaman. Tecrübe ettiğim kadarıyla verilen hizmet açısından yerli markaların daha hızlı geri dönüşü olduğunu söyleyebilirim (servisleri hızlı, müşteriyle ilgili). Bu da bilgisayar alırken özelliklerden sonra düşünülmesi gereken en önemli şeydir.

Kendime not: özet geç p..

AnchryA
30-06-2010, 23:51   |  #12  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

LENOVO                            Y550 CORE İ5-430M 2.26GHZ-4GB-500GB-GF1024MB GT240M -15.6'

LENOVO                            Y550 CORE2 DUO P8700 2.53GHZ-4GB-500GB-GF 1024MB  GT240-BT-15.6'

Performan + Dayanıklılık  Tasarım 2. plan dersen  Lenovo.

Tasarım olsun gerisi olmasada olur dersen Toshiba

Performans olsun gerisinin önemi yoksa Asus

Atilla Sarıtaş
01-07-2010, 07:44   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Bana göre de en kaliteli marka Lenovo. ' Kim o ya ?' dersen eski IBM :)

effective.boy
01-07-2010, 18:26   |  #14  
Taze Üye
1 mesaj

ben forumda yeniyim ve bir sorum olacak ben laptop alacağım ve hp nin iki modeli arasında kaldım
1 HP Pavilion DV6 2165et 
2 HP Pavilion DV6 3046st
benim için ikisi arasındaki fiyat farkı önemli değil siz hangisini önerirsiniz??

IceManF1
02-07-2010, 13:28   |  #15  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

İkiside iyi değil. Ekran kartları zayıf.
Asus N61JQ al. Ekran kartı ve işlemcisi, kalites her şeyiyle HP'den daha iyidir.
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=45230

Craterus
02-07-2010, 19:23   |  #16  
Yıllanmış Üye
881 mesaj

şimdi hem marka hem de sistem benim iin çok önemlidir marka sana bi güvence veriri sistem ise ihtiyaçlarını karşılar mesela mercedes marka bir arabadan mı yoksa anadol marka arabadan mı bir kaza esnasınsa en az hasarla çıkabilirisn işte marka sana bi güven veriri ve parçalarıoda o derece adına leke sürmemek için arkasında duru ve kaliteli olur casper a değin miş arkadaşlar evet tamemen casper ele alınmamamsı gereken bişr marka şöyleki bu casper türkiye de birleşitirilir ve birleştiren kişilerde genellikle tam zamanlı olarak çaılşmayan üniversite öğrencileri vs... burada bu iş yapan bir arkadaşım dahi vardı yeni casper kaba tabirle beş para etmez kolay gelsin