Laptop pil kullanımı

Link
24-04-2008, 21:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
83 mesaj

Yeni aldığınız bir laptop bilgisayarı kullanmaya başlamadan önce bataryasını şarj etmekte yarar vardır, şarj işlemi bittikten sonrada 5-6 saat daha fişte tutulması önerilir.

Laptop bilgisayarımızı sadece batarya ile kullanırken, şarjı ekonomik kullanmak için kullanmadığımız fonksiyonları kapatmak uygun olacaktır.

Pil ömrünü uzatmak için söküp sadece elektriğe bağlı olarak kullanmak tavsiye edilmez, neticede herhangi bir elektrik akımı arızasına karşı en büyük sigortamız bataryamız olacaktır, unutulmamalıki bilgisayarımız bataryamızdan daha değerlidir.

Laptop bilgisayarımızı masaüstü gibi kullanıyorsak ve sürekli fişte tutuyorsak en azından haftada 1 kez fişten çekip bataryayı kullanarak boşaltmakta yarar vardır.

İşletim sisteminizin güç seçenekleri bölümünde bataryanın kullanımına ait 3 seçenek bulunmaktadır, bu seçeneklerde size batarya ömrü ve bilgisayar performansı ile ilgili alternatifler sunulmaktadır, kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kaynak : http://www.pckoruma.com/index.php?topic=1160.0

1ol3irol
24-04-2008, 21:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

bilgi için teşekkürler eline sağlık

eolos
25-04-2008, 18:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

bilgi için sagol ben bitane pilimi yanlıs kullanım dolayısıyla bitirdim yani artık yanlızca 5 dk dayanıyor yeni bir pil aldım yenisini dısarda eskisini evde fişe takılı kullanıyorum

sakin_insan
25-04-2008, 23:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
508 mesaj

Bende şimdiye kadar laptopun pilini hiç çıkarmadım. Kullanım açısından genellikle prize takabileceğim alanlarda laptop kullandığım için çoğunlukla fişte takılı oluyor. günde 5-10 saat bilgisayar kullanıyorum. Elektriklerede pek güven olmuyor aniden kesilebiliyorlar. Bu durumda laptopdan olacağımıza pilden olalım diyoruz...