Laptop pili

uğur143
18-07-2008, 13:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Merhaba,dün kulandığım laptop'u  bi anlığına açacağım için elektriğe takmadan açayım dedim fakat ilk kez laptop açılmadı ve güç göstergeside yanıp sönmeye başladı.Halbuki pilin full dolu olması lazımdı.Fakat sonra elektie takıp atım ve deneme amaçlı olarak çalışıren elektrik bağlantısını çıkardım ve bilgisayar eskisi gibi çalışmaya devm etti restart ettim ve yine çalışmaya devem etti fakat hala güç göstergesi yanıp sönüyodu.Bilgisayarı kapadım bu sefer elektriksiz açmaya çalıştım yine açılmadı.Sorun ne olabilir.Bu arada pili bir kaç kere takıp çıkardım ama sorun devm etti..

hiko91
18-07-2008, 13:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

pilinomru dolmustur buyuk bı ıhtımalle

sametB
18-07-2008, 13:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
161 mesaj
uğur143
Merhaba,dün kulandığım laptop'u  bi anlığına açacağım için elektriğe takmadan açayım dedim fakat ilk kez laptop açılmadı ve güç göstergeside yanıp sönmeye başladı.Halbuki pilin full dolu olması lazımdı.Fakat sonra elektie takıp atım ve deneme amaçlı olarak çalışıren elektrik bağlantısını çıkardım ve bilgisayar eskisi gibi çalışmaya devm etti restart ettim ve yine çalışmaya devem etti fakat hala güç göstergesi yanıp sönüyodu.Bilgisayarı kapadım bu sefer elektriksiz açmaya çalıştım yine açılmadı.Sorun ne olabilir.Bu arada pili bir kaç kere takıp çıkardım ama sorun devm etti..
PC YI KAPAT YAKLASIK 1 SAAT KADAR PC SARJDA KALSIN VE SONRA ELEKTRIKTE TAKILI IKEN PC'YI AC ELEKTRIK BAGLANTISINI ACILDIKTAN SONRA KES BIDE BOYLE DENE VE pc'nin şarjı tamamen bitene kadar bekleme %10 larda pilini doldur.

DaRWeLL
18-07-2008, 17:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

pilde kısa devre gibi bişeyler olmuş olabilir