laptop sorunu

tugce80
26-01-2013, 23:12   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj

slm gecen gun laptopum bozuldu.tamıre gitti.ekran kartım bozulmuş cok çalışmaktan.2 saatte 1 dınlenmesı gerek dedıler.hemde toshıba.daha da 4 senelık.bır kac sorum var.ben chrome kullanıyorum.1 haftadır sayfalar mavi olup,2--3 sanıye sonra normale dönüyor.bırde media player acayıpleşti.sık sık kesılıyor ve gec calıyor vede görsel öğeyı pıl karahındiba yaptığım halde her defasında görsel öğe yok dıyor.bunları nasıl hallederım.tşk.

DiamondMines
27-01-2013, 00:54   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

4 senelik olduğu için içine tozlu hava çekmiş ve fanları bloke etmiş olabilir. Fakat laptopun direk saatlarce çalışmaktan bozulması zor. Sarsılmadan alınan darbeyle ram veya sabit disk zarar görmüş olabilir; ekran kartın yansaydı bilgisayar masaüstüne bile gelmezdi. Hiç mi açılmıyordu? 

Chrome daki mavileşme sorunu ekran kartı ve ekranından kaynaklanabilir. Tanıdığın bir tamirciye yolla ve tam olarak ne olduğunu sana anlatsınlar. Sürücülerle ilgilir bir sorun olabilir veya format ile de düzelebilir eğer donanımsal bir sorunu yok ise. Bilgisayarın eline geçtiğinde bütün sürücülerin yüklü olduğundan emin ol ve işletim sistemini güncellemeyi unutma.  

Hata kodu veya resim görmeden hataya teşhiş koymak hemen hemen imkansız.

murat5038
27-01-2013, 15:58   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

vistadan Win7ye terfi etsen iyi olur :)