Laptop, Tablet Pc (TouchPad) Tamir Bakım Onarım

hargun
12-07-2011, 12:19   |  #1  
hargun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008


Konusunda uzman teknik personelimizaracılığı ile en yeni teknolojik cihazlar kullanılarak marka bağımsız tümnotebookların onarımı ve yedek parça temini tarafımızdan titizlik ileyapılmaktadır. Arıza tespit hızımız ve kalitemizden ödün vermeden 1998 den buyana notebook tamirinde Türkiye genelinde yaygınlığımızı her geçen gün dahafazla arttırmaktayız. Amacımız daima Güvenilir, Kaliteli ve Profesyonelçözümler sunarak sizlere daha iyi hizmet vermeye devam etmek. 
Genel Notebook Arızaları

·
Kasa Arızası
·
Ekran Kasa Arızası
·
İnvertör Arızası
·
Florsan Arızası
·
Chipset Arızası
·
Anakart Arızası
·
Ekran Arızası
·
Fan Arızası
·
Besleme Arızası
·
Mofset Arızası
·
Touchpad Arızası
·
Klavye Arızası
·
Klavye Değişimi
·
Tuş Eksikliği
·
Güney Köprüsü Arızası
·
Kuzey Köprüsü Arızası
·
Ekran Kartı Arızası
·
Parmak izi Arızası
·
Buton Arızası
·
Ekran Değişimi
·
Ram Arızası
·
Optik Değişimi
·
Optik Arızası
·
Soket Onarımı
·
Soket Değişimi
·
Disk Arızası
·
Usb Port Arızası
En Çok Karşılaşılan Arızalar
Anakart Arızası
Notebookların en temel bileşeni anakarttır. Anakart görev itibariyle bütünparçaların birbiriyle uyumlu çalışmasına sağlar.
Masa üstü bilgisayarlardan farklı olarak dizüstü bilgisayarların anakartlarıdaha komplikedir. Masaüstü bilgisayarlar parça-parça  modülerolmasına karşın notebook anakartları bütünleşiktir. Ses kartı, ekrankartı, gibi kartlar anakart üzerinde entegredir.

Anakart arızası çok genel bir terimdir. Anakartta oluşabilecek çok fazla sayıdaarıza söz konusu.  Arıza durumunda  genel de tamir yoluna gidilir.üzerinde çok farklı parçalar bulunur.  Çeşitli yollarla arıza tespitiyapılıp arızalı parçaların değişimi söz konusu olur. En temel parçasıchipsettir. Chipset değişimi  sadece profesyonel teknik servislerdeyapılmaktadır.

Mosfet Arızası
Güç elektroniğindeki en çok karşılaşılan problemdir. önemli olan mosfetüzerinde en az güç düşümüdür, bunun içinde mosfetin ilk anda istediği gerekliolan sinyali güçlü bir şekilde verebilmek gerekir.
Bu transistorun basit ama hayati öneme sahip bir görevi vardır. Mosfetlerdekarşılaşılacak herhangi bir sorun bilgisayarı çalışamaz hale getirebilir

Klavye Değişimi
Klavyedeki sorunlar; tuşların hiç birinin çalışmaması, bazılarının çalışıpbazıarının çalışmaması, basılan tuşlar yerinde başka karakterlerin çıkmasışeklinde görülür. 
Klavyeniz hiç bir sorun görünmediği halde yazmıyorsa ya da yazılan karakterlerfarklı çıkıyorsa, klavyenizi değiştirmek tek çözüm yoludur. Klavyenizin hiçbirtuşunun basmaması halinde, klavye kartı bozulmuş olabilir ya da klavye ileanakart arasındaki bağlantıyı sağlayan bölümde bir arıza olduğu anlamına gelir.Bu durumda klavye değiştirilir, eğer klavye değişimi de işe yaramazsa dahabüyük bir sorun olduğu anlamına gelir.

Touchpad Arızası
Zaman içerisinde touchpad yüzeyinin yıpranmasıyla, hassasiyet kaybı meydanagelir.
Touchpad’a sıvı teması, dış darbeler, kontrol kartı arızası sebebiyle panelinhiç çalışmaması gibi sorunlarla touchpad üyesinin değişimi gerekebilir.

Sabit Disk ve Bellek Arızaları
Sabit disk, bilgisayarımızın kalıcı belleğidir. Disk arızalarında, çoğu zamansabit diske erişim neredeyse imkânsız hale gelir. Arıza yapan her sabit diskiniçindeki bilgiye ulaşılabilir ancak bu bazen çok pahalı ve zor olur.Bilgilerimizi riske atmamak için, birden çok yere yedeklemeliyiz. Belirli zamanaralıklarında disk bakımı yaptırmalıyız.  Aksi takdirde; yedeklediğimizbilgiler zarar görebilir. Verilerin geri dönüşümsüz kaybı da söz konusuolabilir. Sistem çalışırken ani hareketler yapılmamalıdır. Açarken vekapatırken standarda uyulmalıdır. Virüs ve benzeri yazılımların bulaşmasınıengellemek amacıyla antivirüs programı kullanılmalı, periyodik aralıklarladiskimizi defrag ve scandisc yazılımları ile taratıp bozuk küme ve alanlarıdüzeltme işlemi yapılmalıdır

Ram Arızası
RAM(Random Access Memory), bilgisayarın rastgele erişimli belleğidir. 
Elektrik kesilmesi, bilgisayarın yeniden başlatılması gibi durumlarda buradakayıtlı bilgiler silinir. Bilgisayar çalışırken kullanılan programlar veişletim sistemi tutulur.  Bilgisayarda yavaşlama, sistem açılırken hataverme, bilgisayarın donması kilitlenmesi şeklinde kendini gösterir.Notebooklarda en kolay çözülebilecek, en hızlı ve maliyetsiz arızalar, bellekarızalarıdır. Anakarta bağlı belleğin, arızalı olması durumunda bellek aynısıile değiştirilmelidir.

Optik Okuyucu ve CD/ DVD Rom Writer Arızaları
CD veya DVD dosyalarının okunmaması, yazılmaması gibi durumlarda, optik okuyucuve CD/DVD Rom Writer’ın arızalı olduğu anlaşılır. Bu tür arızaların tespitibaşlangıç seviyesinde bir kullanıcının bile anlayabileceği kadar kolaydır.
Optik okuyucusu bozulan bir bilgisayarı tamir etmek, optik okuyucuyudeğiştirmekle neredeyse aynı maliyette olur. Optik okuyucu tamir edildiktensonra aynı performansı yakalaması kesin olmadığı için değiştirme tercih edilir

Anakart Bios Sorunları
Bilgisayarınızın görüntü vermemesi, bilgisayara yeni bir parça taktığınızdagörmemesi ya da değerinden düşük görmesi gibi durumlarda bios’unuzu updateediyoruz. Anakartınızın bios entegresini söküyor. Programlayıcımızla içine yeniyazılımı atıyoruz eskisinin yedeğini aldığımız için hiç bir sorun olmuyor.
Biosunu update ederken elektrikler kesilir veya internet bağlantısı koparsa yada bunlara benzer bir sorunla karşılaşırsanız anakartınız bir daha görüntüvermez. Ve ev kullanıcılarının çözebileceği arıza olmaktan çıkar artıkprofesyonel ellerden geçmesi gerekir.

NT Servis, 2010 yılında bilişim sektöründe faaliyet göstermek üzerekurulmuştur. Bugün elektronik onarım ve yedek parça desteği konusunda; markabağımsız olarak, notebook tamiri, ana kart tamiri, monitör tamirii, yazıcıtamiri, veri kurtarma, yedek parça ve notebook aksamları satışı gibi birçokalanda kurumsal ve bireysel çözümler sunmuştur.
Temel hedefimiz, müşterilerimize kalite standartları doğrultusunda hizmetvermek, yeni iş planları ile bilişim sektörüne değer katmak ve Türkiyegenelinde yaygınlık sağlamaktır. Bilişim sektöründe tedarik, üretim ve hizmetsürecine değer katabilmek amacı ile yatırımlarımız her geçen gün artarak devametmektedir.

Nt Servis Bilgisayar Hizmetleri       
Pınar Mah. 1272 Sok. No:2 / 1 (Esenyurt devlet hastanesi karşısı) Esenyurt /İstanbul 
Tel: +90 (212) 699 3090  |  [email=msn@ntservis.net]msn@ntservis.net[/email]
http://www.ntservis.net 
Vergi Dairesi: Beylikdüzü Vergi No: 4370018149 

-----------------------------------------------------

endlessnight
12-07-2011, 13:11   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Paylaşım için sağol. Lazım olursa ararız.

hargun
17-07-2011, 11:59   |  #3  
hargun avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008
Alıntı: XF LUİ  
Paylaşım için sağol. Lazım olursa ararız.
Rica ederim, her türlü laptop sıkıntınızda çekinmeden arayabilirsiniz