laptop uyku modu sorunu

HPQ-User
16-02-2009, 08:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ahmet sormuş:
makineyi uyku moduna aldıktan sonra tekrar uyku modundan çıkaramıyorum.ekran kararıyor ama fan susmuyor ve tekrar açılmıyor dolayısıyla reset atıyorum.ama bi kafasıda eserse uyku modundan rahatca cıkıyor fanları felen kapatıyor anlayamadım.birde ben vista kullanıyorumbaşlat menüsündeki pcyi kapat işareti ara sıra uyku modu görevi yapıyor oysaki ben pcyi her zaman oradan kapatıyodum sorunsuzca kendi kendine degişiyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
core 2duo işlemci  2 gb ram sis mirage ekran kartı
vista işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

emre__
16-02-2009, 10:01   |  #2  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

orada uzaktan kumanda daki kapat tüşü gibi işaret hazırda beklete alır yanındaki ok a tıklayıp bilgisayarı kapat dersen sorun yaşatmaz.

Banned
16-02-2009, 10:51   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

bu uyku modundaki problem muhtemelen ekran kartı sürücünden kaynaklanıyor son zamanlarda sürücü güncellemesi yaptıysan ve bu sürücünün whql sertifikası yoksa sorun %99 bundandır kapatma düğmesinin uyku modu olduğunu zaman zaman belirtmişsin bunu istediğin gibi ayarlayabilirsin Denetim masası/ sistem ve bakım/güç seçenekleri/kullandığın güç planının plan ayarlarını değiştir/gelişmiş güç ayarlarını değiştir/güç düğmeleri ve kapak/başlat menüsü güç düğmesi yoluyla istediğinin orada yer almasını sağlayabilirsin ama bunu kullandığın her güç ayarı için ayrı ayrı yapmalısın