Laptopa Harici Monitör Takmak

karaseymen
13-09-2008, 11:03   |  #1  
karaseymen avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj

Arkadaşlar,
Laptopumu daha büyük ekranda kullanmak istiyorum.Acaba harici bir büyük monitör takabilir miyim veya televizyona bağlayabilir miyim?Teşekkürler.
Acer TravelMate 2420 Laptop
512MB;Windows XP
External display (VGA) port var.

SAİNT
13-09-2008, 11:41   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

walla televizyona tkıldığını okudum sanırım bir yerde yanlış hatırlamıyorsam ama senin ekrandan daha iyi olacağını düşünmüyorum ayrıca televizyonun yada diğer ekranın bunu desteklemesi lazım ayrıca masaüstüydü benim bildiğim.

hacapit_53
13-09-2008, 12:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

arkadasım kabloyu tv ye ve pc ye tak daha sonra masaustunde sag tıkla be ozellıkler de ordanda ayarları sec ve uste ıkıncı monıtoru sec ve alttakı cozunurrlugude an aza ındır ve uygula de o zmn olacak eger olmassa yıne yazacak ama bıseyı unutma tv lcd olması lazım dgerlerıne cok ugrasman lazım

Fatih_ARMAĞAN
13-09-2008, 12:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

harici monitör,LCd-plazma, projeksiyon vb. cihazları Vga girişi olduğu sürece bağlayabilirsin. Tv out çıkışıda varsa orayıda kullanabilirsin ama görüntü kalitesi iyi olmaz. en iyisi Vga çıkışını kullanmaktır.  gerekli bağlantıları yaptıktan sonra. Cihazl modellerine göre Vga çıkışına görüntü vermek için.FN+F4 kombinasyonu ile çıkış ayarını yapabilirsiniz. notwebook modeline göre F4 tuşu daha farklı bir tuşda olabilir.

karaseymen
13-09-2008, 12:35   |  #5  
karaseymen avatarı
OP Yıllanmış Üye
135 mesaj

Size ve herkese teşekkür ederim.

sakarboy
harici monitör,LCd-plazma, projeksiyon vb. cihazları Vga girişi olduğu sürece bağlayabilirsin. Tv out çıkışıda varsa orayıda kullanabilirsin ama görüntü kalitesi iyi olmaz. en iyisi Vga çıkışını kullanmaktır.  gerekli bağlantıları yaptıktan sonra. Cihazl modellerine göre Vga çıkışına görüntü vermek için.FN+F4 kombinasyonu ile çıkış ayarını yapabilirsiniz. notwebook modeline göre F4 tuşu daha farklı bir tuşda olabilir.
legatus
14-09-2008, 18:37   |  #6  
Üye
87 mesaj
sakarboy
BeğendimBeğendim