laptopta aşırı ısınma

HPQ-User
28-08-2008, 19:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sokkan sormuş:
öndeki hoperlörlerin olduğu yerlerde her iki tarafta da aşırı ısınma ve yanık kokusu oluyor.kulaklık veya harici hoperlör taktığım güzel ses alabiliyorum ama laptopun kendi hoperlörlerinden ses gelmiyor.
dell in teknik servislerine de ulaşamıyorum.satıcı firmalarda teknik servis konusunda doyurucu bilgi veremediler.
bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.saygılarımla

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dell ınspıron 6400 bilgisayarım var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; FunWebProducts)

SAİNT
28-08-2008, 19:09   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

temizleme imkanın varsa bi temizlik yap uzun zamandır kullanıyorsan ama yanma kokusu dedin acaba içerdeki donanımlara bişey felanmı olduki ısınma yüzünden bilinen gerçeklerden bir taneside küçük teknolojilerinin çabuk ısındığı buda laptop içine alıyor.

Feel Good
28-08-2008, 19:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
saint
temizleme imkanın varsa bi temizlik yap uzun zamandır kullanıyorsan ama yanma kokusu dedin acaba içerdeki donanımlara bişey felanmı olduki ısınma yüzünden bilinen gerçeklerden bir taneside küçük teknolojilerinin çabuk ısındığı buda laptop içine alıyor.
temizleme yaparak düzeleceğini sanmıyorum çünkü ses gelmiyor dio. Teknis servise götürmek en iisi ama ulaşamıyorum derken. Tel ile mi ulaşamıyorsunuz. eğer öyleyse notebook aldığınız yere gidebilirsiniz.

SAİNT
28-08-2008, 19:15   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

laptop abi ne sökebiliyon ne dağıtabiliyon söksen bile bi hatada bütün makine cavlar ama masa üstü ölemi aç bak temizle işte bu yüzden gıcık oluyorum laptopa pc teknik servisine gidecen muhatap bulacan 1 2 hafta kadar düzelmesini beklicen felan filan bir sürü mevzu.

DaRWeLL
28-08-2008, 19:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

bir kerede bataryayı çıkarıp pil ile dene.belki hoparlörü çalıştırmaya pilin gücü az geliyordur ve aşırı yüklenmeden dolayı yanık kokusu oluyordur.ama teknik servise göndermeni öneririm daha kötü bir sorun olabilir