Laptopta Oyun Sorunu

verdonking
27-12-2009, 19:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

İyi günler arkadaşlar benim sorunum şu: windows vista bir laptobum war. oyun oynarken en başta hiç takılmadan tıkır tıkır çalıştırırken 10 dakka sonra inanılmaz takılmaya başlıyor. işin ilginç yanı 5 dakka sonra yeniden düzeliyor. bu süreler sabit değil ama. daha ilginç olansa alt+tab yaptığımda bilgisayarda kesinlikle bi takılma yok. ne arkaplana çalışan müzik ne mozilla hiç biri. yeniden alt+tab yaptığımda oyun takılmaya devam ediyor ve ben 3-5 dakka onu beklemek zorunda kalıyorum. bu sorun bi süredir format attğımdan beri mevcut. ekran kartının sürücüsünü silip yükledim olmadı. ama ctrl+alt+del yapıp oyunun işlemine gelip önceliği "düşük" benzeşmeden de cpu0 yada cpu1 i kapatım tek çekirdekle oynatınca biraz daha rahatlıyo gibi.
ayrıca oyunun çözünürlüğünü 1280x800 deykende 800x600 deykende "takılma dalgası" geldiğinde aynı miktarda takılyo. sanki bişey bilgisayarı bi süreliğine elegeçiriyo gibi.
bilgisayrımda eset, spybot gibi bikaç program daha yüklü ve tarama yapıp zararlı bikaç yazılımı sildim ama sorun devam ediyor.
geçen sene unreal tournamenti takılmadan oynarken şu anda sid meier' rail roadı takılarak oynorum.

Sistem: Vista 32-bit
VGA: NVIDIA GeForce 9600M GS
CPU: Intel core2dou P7350 2.00GHz
RAM: 2 Gb

Şimdiden teşekkürler.

B94
31-12-2009, 09:38   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Buna benzer bir sorun ben de yaşıyorum. Açtığım konularda görebilirsiniz.