Laptopumun şarja takınca kendiliğinden açılması

jurs@d
08-06-2013, 23:57   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Laptopum ASUS N53SN. Şarj noktasındaki DC grişindeki temassızlıktan dolayı DC board um yanmıştı. Servis yüksek fiyat çıkarınca kendim halledeyim dedim. İnternet üzerinden DC board aldım, eskisini çıkarıp yenisini kolaylıkla taktım. Fakat laptopun şarjını takınca power tuşuna basmadan açılmaya başladı. Laptopu şarja takınca üzerindeki bütün ışıklar yanıyor, fan çalışıyo, dvd-rom dan ses geliyor, harddisk ışığı falan yanıyor ama ekran açılmıyor. Söktüm bidaha taktım kontrol ettim içini eksik taktığım bir şey mi var diye ama sorun devam ediyor. Şarjı takar takmaz cihaz açılıyo ve ekrana görüntü gelmiyor. Sizce hata nerdedir bu sorunla daha önce karşılaşan var mı?yeni aldığım DC board un sorunlu olması bunlara yol açar mı?

murat5038
09-06-2013, 13:47   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Kendi başına yaparsan böyle leptopuda yakarsın hatta bazı paçalar yanmışdır bile.

Git servise yada bilgisayarcıya yaptır yada at çöpe yeni al.

padisah
09-06-2013, 13:52   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Adamın birinin fabrikasında trilyonluk bi makina bozulur, tamirci çağırır. tamirci gelir makinaya bakar 1000 liraya yaparım der. adam mecburen kabul eder. tamirci tek bir vidayı sıkar ve parasını ister, adam da derki: sadece bir vida sıktın 1000 lira alıyorsun olmaz öyle şey der. tamirci ise o vidayı sıkmak 1 lira der ama hangi vidayı sıkacağını bilmek 999lira.

Senin durumunda buna benziyor pahalı diye servise yollamadın.