LC deki bilgileri iMac'e aktarma

HPQ-User
09-03-2009, 13:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hans sormuş:
Merhaba
1991 yılında bir LC bilgisayar almıştım. Halen çalışmakta olan bu Macintosh LC bilgisayarımın hard diskindeki bilgileri yeni aldığım iMac bilgisayarıma aktarmak istiyorum. Bildiğiniz gibi LC bilgisayarımın USB girişi yoktur. Hard diskin tümünün bir CD'ye kaydedilmesi için yardımcı olabilirseniz sevinirim. Hard diski sökerek gönderebilirim. En pratik yolu gösterir misiniz? Cevabınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Prof. Özcan Gökçe, MD

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: MacOS(X)
Sistem Özellikleri:
iMac

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

trinity
09-03-2009, 13:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

Sayın Hocam,
Eğer özel ve kimsenin görmesini istemediğiniz bir bilginiz yoksa bir bilgisayarcıya hard diskinizi söküp götürün orada hallederler.Eğer istanbulda oturuyorsanız Kadıköy de Yazıcıoğlu işhanı var orada size yardım edecek çok dükkan vardır.En basit çözüm yolu olarak bunu görüyorum.Çünkü mesela siz o hard diski alıp yeni sisteme taksanız ki masaüstü bilgisayar olarak algıladım ben bilgisayarınızı 91 yılının girşleri ile şimdiki anakartlar uyumlu olacağını sanmıyorum.Yinede görmek lazım ama en kısa yol olarak hemde bilgilerinizi kulaktan dolma bilgilerle buradan yaparak riske atacağınıza küçük bir ücret karşılığında hemde kısa bir sürede size yardım ederler.

sihirbaz_
09-03-2009, 14:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

Hocam yardımcı olabilmek için Amerikalı bir arkadaşımdan yardım istedim.

kendisininde LC III bir bilgisayarı olduğunu fakat dosya sistemleri farklı olduğu için verilerini yeni İMac'e aktaramadığını söylüyor. bana gönderdiği bir linktede aynen "For Macintosh-compatible computers not manufactured by Apple Computer" ibaresi mevcut.

Son Düzenleme: sihirbaz_ ~ 09 Mart 2009 14:33
trinity
09-03-2009, 14:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

For Macintosh-compatible computers not manufactured by Apple Computer"

işte iki firme birbiri ile bağdaşan yapı üretmiyorlar diyor fakat artık teknoloji herşeyin üstesinden geliyor onun için uzman bir programcıdan veya bilgisayarcıdan yardım almanız lazım

sihirbaz_
09-03-2009, 16:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj
trinity
For Macintosh-compatible computers not manufactured by Apple Computer"

işte iki firme birbiri ile bağdaşan yapı üretmiyorlar diyor fakat artık teknoloji herşeyin üstesinden geliyor onun için uzman bir programcıdan veya bilgisayarcıdan yardım almanız lazı

Macintosh destekli bilgisayarlar Apple tarafından üretilmemektedir anlamında.

ülkemizdeki bilgisayarcıyım diyenlerin kalitesi yerlerde sürünüyor ancak uzman bir programcı belkide üstesinden gelebilecektir.

Son Düzenleme: sihirbaz_ ~ 09 Mart 2009 16:26
erdem barış
09-03-2009, 21:47   |  #6  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

ohoo zor iş o benim doğduğum sene almışsın 18 yıllık pc buradaki uzmanlar bile o pcden gençtir yinede belki bilen biri çıkar tabi hatırlıyorsa.kolay gelsin demekten başka çarem yok.