LCD Ekranda Görüntüde Hafif Yana Yansıma

HPQ-User
22-04-2008, 23:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

joss12yusuf95 sormuş:
LCD ekranım Neovo K-A19 siyah 19" ekranım var.Nisan 2007 de aldım.Gayet iyi çalışıyordu.Fakat bir baktım ki ekran da genelde sağ tarafta ağırlıklı olmak üzere görüntüde hafif bir yansıma var.Ekrandaki görüntü yansımıyor.Beyazımsı bir yansıma  ekrana yukarıdan baktuğım zaman daha iyi anlaşılıyor.Mesala ekrana gelip sağ tıkladığım zaman çıkan menü büyüklüğünde sağ tarafta da beyazımsı bir görüntü oluyor.(ben görüntü diyorum ama görüntü yansımıyor)Hafif bir görüntü oluyor.Biostan baktığım zaman ekran ben yanlış bilmiyorsam 32,5 dereceye kadar çıkıyor.Acaba fazla ısınmadna mı kaynaklanıyor...Ben ne yapmalıyım, ekranıma da iyi bir ekrna diyorlar .

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows XP Professional
1 Gb ram
ASUS EAX 1600 PRO ATI 512 MB ekran kartı 128 Bit
Güç kaynağıda kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

uGuR.uK
23-04-2008, 09:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

şimdi, öncelikle bios'tan baktıgını sıcaklık ekran kartının sıcaklıgı, monitörünün degil. ve yinede yüksek bi sıcaklık degil aksine makul bi seviye. ekranın içinde, öncelikle ekran kartı sürücülerinin bi son sürmünü yükleyip çözünürlük, renk derinliği ve yenileme hızı gibi ayarları ekranın desteklediği en üst seviyeye getirip dene. ayrıca eger monitör üzerindeki donanımsal ayarlamalar yapmanı saglayan tuşlardan renk ve kontrast ayarlarıylada biraz oynamayı dene doğru görüntüyü alana kadar yada ekran kartın ile bi cd verilmişse onun içindeki renk paleti sürücülerinide yüklemeyi deneyebilirsin. eğer hiçbiri işe yaramıyorsa teknik servisin yolu gözüküyor sana...