lcd monitor tercihi

pofu
30-01-2008, 14:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

philips asus samsung gibi markalar ilk tercih olmali deniliyor ama butun tavsiyeler diger markalara yonelik?? 22 mi 19 mu? dvi analog baglantilar konusuna dikkat edilmelimi yoksa genelinde zaten dvi baglanti varmi??HD goruntunun monitor seciminde bir etkisi olabilirmi??kontrast orani monitor icin cok onemlimi??tepkime suresi gercekten onemlimi yoksa 5 ms in altinda gozle gorulur bi fark olmadigi soylentisi dogrumu??pixel hatalari konusunda bisi bulamadim sifir hata garantili monitorler varmi??monitor yerine lcd tv kullanimi mumkunmu ozellikle oyunlar icin tepkime sureleri yeterli olurmu??

foruma biras baktim ve kafama takilan sorulari yazdim cevaplayabilirseniz sevinirim birde tek bi tercih seklinde monitor iste budur diyebileceginiz tavsiyelerinizi bekliorum simdiden tesekkurler...

egemengiga
30-01-2008, 14:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

nasil bulamadin hayret:

9 sayfa LCD satin alma rehberi:

ozet niteliginde wikipedia da:

bu bilgilerden sonra da kafana takilan soru kalirsa cok sasiririm...

Borga-x
30-01-2008, 15:02   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kahkaha daha artık kafana bır sey takılırsa (ki bütün cevapların lınklerını egemen vermış) yıne gel bıze sor..

Son Düzenleme: Borga-x ~ 30 Ocak 2008 15:02
pofu
30-01-2008, 15:37   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

marka ve 19 22 kiyaslamasi bulamadim o linklerde diger konular cozuldu:) bir de egemenin monitor tercihini alabilirsem sevinirim daha onceki tavsiyeleri oldukca yararli olmustu...:)

egemengiga
30-01-2008, 17:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

aksama cevap yazacagim suanda zamanim yokKahkaha. 19" ile 22" lerin nesini kiyaslayacaksin anlamadim. 22" dogal olarak biraz daha buyuk ve cozunurlugu yuksek. yine dogal olarak parlaklik ve kontrast degerleri de yuksek olur. bunu kiyaslayacaksan bir teknoloji magazasina gitmen gerekir. yakinlarda Teknosa, Vatan Bilgisayar, Mavibilgisayar, Hızlı Sistem gibi magazalar varsa guzel sekilde inceleme firsatin var demektir...