lcd monitör

HPQ-User
06-11-2007, 21:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ocp sormuş:
iyi günler lcd 17 ya da 19 monitör almak istiyorum uzun süre bilgisayar başında olmakla beraber gözleri yormayan bir monitör istiyorum burada neye dikkat etmek gerekir çözünürlüğe mi yoksa başka bişeye mi 920NW SİYAH
19'''' wide TFT-LCD,
1440x900,
0.285mm,
5ms tepki süresi,
160/160 derece görüş açısı,
700:1 kontrast,
300 cd/m2 parlaklık,
30-81 kHz Yatay Frekans,
56-75Hz Düşey Frekans,
16.2 milyon renk,
Analog
Magic Tune, MagicBright2
bu özelliklerin üstünde duruyorum siz ne önerirsiniz ama en önemlisi uzun süre ekran başında gözümü yormayacak bi özellikte monitör istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p 4 3.6 ghz 256 mb ekran kartı 512 ram 80 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Dark Spirit Of The Silent
06-11-2007, 22:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
604 mesaj

öncelikle gözü yormayan istediğinize göre mutlaka lcd monitör almaslısnız flat alamyın sakın sadece ince olaların çoğu flat tir ve görüntüleri mat tır ve gözü yorar ama parlk ekranlar yormaz tepki sürelerinn düşük olmasına dikat edin parlaklık kontrast ayarı sizin göz zevkinize kalmış ama dediim gibi parlak ekran önmli marka olark samsung veya lg öneririm bu arada packard bell in monitörleride çok süper kolay gelsin

Borga-x
07-11-2007, 09:07   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Monıtor olarak LCD almanız faydanıza olacaktır. Samsung ve LG benımde favorılerım arasında. Eger buyuk bır monıtor alırsanız hem ılerıye donuk bır yatırım yapmış olursunuz hemde cok daha genış bır çalışma alanınız olur.Buyukluk olarak 20"'ten yukarısını öneririm. Bir iki hususa daha ıkkat cekmek ısterım monıtor gırısı DVI olsun D-sub yanı eskı tıp bır gırış kullanırsanız dıgıtal gırış ve cıkıstan yararlanamazsınız. Tepkıme suresı en fazla 6 sn olmalı bunun ustundekı monıtorlerde hızlı fılm ve aksıyon oyuunlarında ghostıng durumu olusabılır ve monıtoru alırken çalışırıp bakmanızı onerırım.Ölü piksel durumu ıle karşılasabılırsınız.Bazı fırmalar olu pıxel ıcın garantı vermıyor..Gerçi duzeltmesı vardır ama %50 oranında bır başarısı vardır. olu pıkselı anlamak ıcın monıtorun ısık ve kontrast ayarını en yukarı cıkarın ve goruntu olarakta beyaz bır yuzey secın.Bu şekilde testını yapabılırsınız. Son bır sey daha karanlık bır ortamda monıtorun butun ısık ayarlarını kısın eger monıtorun yanlarında beyaz ısıgı gormuyorsanız bu ıyıdır.

ocp
07-11-2007, 13:14   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

teşekkürler yanıtlarınız için