LCD Monitörde CCFL ( Florasan ) değişimi

HPQ-User
15-03-2011, 10:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

DavidDiaz sormuş:
Monitörümün CCFL ömrü, yani lamba ömrü doldu sanırım. Monitörü açınca görüntü ilk başta gelmiyor sonra titreyerek geliyor ( arkadakli lambanın yanıp sönmesinden ) parlaklığı 0 a indirirsem düzelme ihtimali!!! olabiliyor ama saatler sonra.

Teknik servisi aradım tüm camı ya da paneli değiştirdiklerini ve 300 TL üzeri bir masrafı olacağını söylediler. Haliyle garantisi yok.  

Monitörümün florasanını değiştirebilecek iyi bir firma arıyorum uygun bir maliyetle.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri var mıdır bilmiyorum ama sevdiğim bir monitördü basit bir lamba ömrü yüzünden atmak içime sinmiyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Monitör: 22" Samsung SyncMaster 226BW 4-5 yıldır kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.16 (KHTML, like Gecko) Chrome/10.0.648.127 Safari/534.16

elaass
11-04-2011, 00:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Evet lamba ömrünü tamamlamış bir monitörü atmak kolay değil. Ekran boyutu küçük olsa insan umursamayabilir ama sizin monitörünüz değerli. Ben elektronikçiyim bilgisayar ürünleri (lcd, yazıcı, laptap) konusunda iyiyim. CCFL floresanlarını değiştiriyorum. Tecrübeliyim bu konuda. Floresanı değiştirilmiş bir monitör aslında yenilenmiş sayılır. Yanlız firmamız Van da. Yakın olsa idi çok rahat yardımcı olurdum. Eğer isterseniz cihazınızın orjinal ambalajı mevcut ise orjinal ambalajı ile gönderirseniz 120 tl fiyata yapabiliriz. Floresanlarımız kesinlikle kullanılmış değildir. Başka bir yerde de yaptırırsanız bu konuya dikkat edin. ptt kargo ile gönderirseniz 10 tl gibi bişey tutar.
İyi günler