Lcd tv ye PC Bağlama Pes2008 ve NFS keyfi..

tukyam
21-08-2008, 22:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
126 mesaj

sLmLaR...
Arkadaşlar 10 gün içinde 82 ekran pixellance vestel tv almayı düşünüyorum...
Şu anda kampanyası var ve nakit para da 1.100 ytl ye veriyor tv yi.Ne dersiniz pc bağlantısıyla iyi bir randıman alınabilir mi?
Pes ve nfs oyunları ayrıca cod ve crysis oyunlarında bluetooth mause ve klavyeyle zefki sefa sürülebilir mi 3 mt den?
Kahkaha

DaRWeLL
21-08-2008, 22:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

süper olur ama yüksek seviye bi ekran kartı şart :)

Ahmet_79
21-08-2008, 22:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

evet iyibi ekran kartı ile verrrr coşkuyuKahkaha

abdulkadirilhan
22-08-2008, 12:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

valla usta bilgisayarlar hakkındaki en büyük fantazim igerçekleştiriyorsun hayılı uğurlu olsun.
o tvde pes nfs ne oynanır .ağzımın suları aktı yaa. nazar değdirecem :D:D

abdulkadirilhan
22-08-2008, 12:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

valla usta bilgisayarlar hakkındaki en büyük fantazim igerçekleştiriyorsun hayılı uğurlu olsun.
o tvde pes nfs ne oynanır .ağzımın suları aktı yaa. nazar değdirecem :D:D

tukyam
26-08-2008, 19:00   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

Ekran kartım mstar gf 8600 GT.Yakında yükseltmeyi de düşünüyorum.Bazı yerlerde okudum ve bazı insanlardan duydum.ekranın genişliğinden ötürü dağılan görüntünün kalitesi düşüyormuş.çok net görüntü elde edilemiyormuşŞş.Ama bu bilgilerin doğruluğundan emin değilim...Ağzı olan konuşuyo!
Yok mu net bi cevap acep?Soru

An1L
27-08-2008, 17:13   |  #7  
Yeni Üye
34 mesaj

ekran kartının atinin son serisi 4800 series ie değiştir tabi iyi bir psu varsa. o zaman daha iyi görüntü kalitesi alabilirsin.

Banned
07-09-2008, 00:01   |  #8  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

ekran kartının Hd desteklemesi şarttt tabiii ki

tukyam
10-09-2008, 01:24   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

Amacıma ulaştım Alkış Arkadaşlar bağladım tv yi pc me ve 1024x768 de 75 hz e kadar verim alıyorum sorunsuz.bu gün
yaklaşık 5 saat kadar cod 4 oynadım .çok keyifliydi.Özellikle de bir dönem olan imkansızlıklardan ötürü uzun yıllar 15 ınc tüplü monitor kullanmış bir oyun sever olarak şu sıralar Nirvana'ya ulaştım diyebilirim.Kesinlikle tavsiye ederim.illa vestel olacak diye birşey yok.yanlış anlaşılmasın.Cool

emre__
10-09-2008, 01:54   |  #10  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

valla bende (37'') 94ekran LCD tv ye bağladım laptopu ama s-video ile pek randiman alamadım. DVI-HDMI kablosu alacaktım ama media mart ta biraz tuzlu geldi 10cm kabloya 30 lirada istenmez ki :D

bektash
10-09-2008, 01:56   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Hp Pavilion dv serisi var elimde VesteL HD LCD de cok iyi performans alabiliyorum bunu bir Laptop'tan alabiliyorsak Desktop'tan Rahat rahat alırız.

emrahcagigan
10-09-2008, 18:30   |  #12  
Yıllanmış Üye
291 mesaj

ekran kartı falan gerekmiyo sadece dvı cıkışından bağla oyun film en iyi kaliteyle kullan

henryblack
04-10-2008, 17:48   |  #13  
Yeni Üye
28 mesaj

bir sorum olacak. arkadaşım sony full hd 102 ekran lcd aldı. laptobını pc kablosu ile tv ye bağladı. görüntü var, ama ses yok. bir yerden ayar mı yapmak lazım seside tv den almak için. yoksa yanlış kablo mu almış. hdmı falan mı alması lazım.

tukyam
05-10-2008, 01:57   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj

yok kardaş doğru bağlamışsınız ama ses ordan gitmiyo bu pc illetinde.dvi çıkışı varsa ekran kartının ordan bağlaması lazım(sanırsam böle)o zaman ses alır(ben yapmadım çünkü benim pc masa üstü ve kulaklıkla yüksek ses zevki yaşıyorum)...Ekran kartım 8600 GT 3 çıkış vR, biri monütöre biri lcd tv ye bağlı,biri de boş.Onun adı da sanırsam dvi.dvi çıkışından destekleyen lcd tvlere ses çıkışı olabiliyo die biliorum...yanlışsam affola.82 ınc 1024x768 75hz ile çok keyifli.üstü varsa elbette daha keyifli olur.ama çok araştırdım,ne yazık ki sony o kadar iyi bi marka olmasına rağmen vestelin lcd tv leri daha üstün,onu öğrendim.ilgili arkadaşlara başarılar ve full destek :D
bahsettiğiniz bağlantı + dvi yani tek başına olmayö :D

Son Düzenleme: tukyam ~ 05 Ekim 2008 02:05
henryblack
05-10-2008, 13:43   |  #15  
Yeni Üye
28 mesaj
tukyam
yok kardaş doğru bağlamışsınız ama ses ordan gitmiyo bu pc illetinde.dvi çıkışı varsa ekran kartının ordan bağlaması lazım(sanırsam böle)o zaman ses alır(ben yapmadım çünkü benim pc masa üstü ve kulaklıkla yüksek ses zevki yaşıyorum)...Ekran kartım 8600 GT 3 çıkış vR, biri monütöre biri lcd tv ye bağlı,biri de boş.Onun adı da sanırsam dvi.dvi çıkışından destekleyen lcd tvlere ses çıkışı olabiliyo die biliorum...yanlışsam affola.82 ınc 1024x768 75hz ile çok keyifli.üstü varsa elbette daha keyifli olur.ama çok araştırdım,ne yazık ki sony o kadar iyi bi marka olmasına rağmen vestelin lcd tv leri daha üstün,onu öğrendim.ilgili arkadaşlara başarılar ve full destek :D
bahsettiğiniz bağlantı + dvi yani tek başına olmayö :
tukyam, monitörünü hala kullanmanın nedeni nedir? internet sayfalarını falan okumak için mi? büyük ekranla sıkıntılı olabilirde yakından okumak, onun için soruyorum. bende almayı düşünüyorum senin lcd gibi birşey, o yüzden soruyorum. sadece lcd tv'yi kullansan bazı şeylerde sıkıntı yaşar mısın? biraz bahsedersen bunlardan, senin gibi lcd tv alacaklarada yardımcı olursun.

ayrıca pc veya laptobı lcd tv ye, hopörlör veya kulaklık çıkışından bağlamak için kabloyu nerde bulabilirim. arkadaşımın laptobı dvi veya hdmi desteklemiyor.ses alabilmek için hopörler kulaklık çıkışından bağlamamız lazım.

tukyam
05-10-2008, 20:01   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
126 mesaj
henryblack
tukyam, monitörünü hala kullanmanın nedeni nedir? internet sayfalarını falan okumak için mi? büyük ekranla sıkıntılı olabilirde yakından okumak, onun için soruyorum. bende almayı düşünüyorum senin lcd gibi birşey, o yüzden soruyorum. sadece lcd tv'yi kullansan bazı şeylerde sıkıntı yaşar mısın? biraz bahsedersen bunlardan, senin gibi lcd tv alacaklarada yardımcı olursun.

ayrıca pc veya laptobı lcd tv ye, hopörlör veya kulaklık çıkışından bağlamak için kabloyu nerde bulabilirim. arkadaşımın laptobı dvi veya hdmi desteklemiyor.ses alabilmek için hopörler kulaklık çıkışından bağlamamız lazım.

Monütorun hala takılı olmasının sebebi sevgili Hatuncuğum ben pc başında saatler geçirirken Tv seyredebilmesi Aşk
Sadece Lcd tv yi monütör olarak kullanmak ta bende bir sıkıntı yaratmasa da belki başka amaçlı kullanıcılarda yaratabilir.Çünkü en fazla 1024x768 75 hz izin veriyor.
Yakından okumak bir sıkıntı vermiyor aksine daha keyifli çünkü lcd teknolojisi gözdostu.Kesinlikle tavsiye ederim.Ancak tv almayı düşünüyorsan al, monütor olsun diye değil.Çift amaçlı benim çok işime geldi çünkü tv ye de ihtiyacım vardı ve monütörüm 17 ınc kesmiyor.Sadece monütor ihtiyacım olsaydı 300-500 ytl ödeyip 22 ınc bi lcd monütor alırdım.
Sözünü ettiğin bağlantı kabloları herhangi bir taşeron bilgisayarcıda mutlaka olmalıdır.Ancak bu konu hakkında bir bilgim yok.Kabloyu alacağın pc üstadı bilgiyi de verecektirGöz kırpma

barikinil
26-04-2009, 15:13   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

merhabalar
bende palit 6600 gt ekran kartına sahibim lcd tv bağlantısı için araştırma yapıyordum sonuçta sizinde kullandığınız dvi to hdmi kablo ile bağlantı çözümü yer alıyor(lcd tv de hem pc için hemde hdmi girişleri bulunuyor) fakat benim daha farklı bir sorunumm var.

sistemim sony 37v4000 lcd tv,kablo tv,kablo net
6600gt ekran kartı, creative 5.1 ses kartı, creative 5.1 ses sistemi,skystar2 dvb tv kartı,çanak a4tech x7 maouse klavye seti kablolu.

genel olarak bahsetmek gerekirse bilgisayar ve diğer pc komponentleri bir odada lcd tv salonda yeralıyor. ben salonda hem tv izlemek hemde bilgisayarı kullanmak istiyorum fakat salona bilgisayarı taşımak istemiyorum. bilgisayar lcd tv arası yaklaşık olarak 5 m mesefede yeralıyor.
1. lcd tvde hardiskten (dvix,brrip,hdrip,mvk) film izlemek
2. pcden lcd tv de oyun oynamak(klavye ve mouse kablolu)
3. ses sistemini lcd tv me bağlamak istiyorum fakat olabilir mi yada olursa ses kartımdan aldığım performansı alabilecekmiyim bilmiyorum.
bu lcdtv pc mesafesinde yapabileceklerim sınırlı biliyorum fakat değerli önerileriniz mümkün olan en fazla işi yapmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

mladenbmv
29-04-2009, 01:33   |  #18  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

arkadaşım bende de aynı senin ekran kartı var 8600 gt lcd tv 94 ekran sen görüntüyü DVI-HDMI kablosuylamı alıyon yoksa diğer ekran kartı çıkışıylamı alıyon acaba cevap yazarsan ona göre bende kablo alayım.