Lenovo’dan KOBİ’lere özel yatırım: ThinkPad Edge

bilgeartunc
16-03-2010, 13:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2010


KOBİ’lere yönelik geliştirilen ThinkPad Edge dizüstü bilgisayar serisi  (( ) uygun fiyat aralığıyla, ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikleri tek bir bilgisayarda toplayarak verimli çalışma ve maliyet avantajı sağlayacak.

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Lenovo, ünlü ThinkPad markası ile kurumsal müşterilerine verdiği hizmete yeni bir model daha ekliyor. Özellikle üretim ve istihdamın lokomotifi olan küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik hazırlanan ThinkPad Edge dizüstü bilgisayar serisi, KOBİ’lerin ihtiyaç duyacakları tüm özellikleri bir araya topluyor.

Uygun fiyat, yüksek performans, garanti güncellemesi ve kaza hasarı koruma hizmeti ile ThinkPad Edge, KOBİ’lerin vazgeçemeyeceği bir ürün olacak. ThinkPad kalitesinden taviz vermeden tasarlanan ürünün en dikkat çekici yanı ise ünlü ThinkPad kalitesini oldukça uygun fiyat aralığında sunuyor olması.

ThinkPad Edge serisinin tanıtım toplantısında konuşma yapan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu: “Bütün dünyada KOBİ’ler ekonomilerin vazgeçilmez yapı taşları. Onları desteklemek ve büyütmek Lenovo’nun kurumsal ürünler pazarındaki ana stratejileri arasında bulunuyor. Yeni ThinkPad Edge ürün serimiz, içerdiği rekabetçi ve maliyet etkin araçlarla, KOBİ’lere birçok avantaj sağlayacak” dedi.

ThinkPad Edge ismini taşıyan dizüstü bilgisayar serisi, şifre yöneticisi, sistem güncelleme, erişim bağlantıları, aktif koruma sistemi ve güç yöneticisi ile bir şirkette ihtiyaç duyulan özellikleri tek bir dizüstü bilgisayarda topluyor. Lenovo’nun vazgeçilmez ThinkVantage teknolojisinin de bulunduğu KOBİ’lere yönelik bu yeni ürün serisi, teknolojinin geldiği son noktayı gösteriyor.

Lenovo’dan KOBİ’lere uzun vadeli yatırım!

Lenovo Türkiye Kurumsal Ürünler Satış Müdürü Özgür İleri: “ThinkPad Edge dizüstü bilgisayar serisi, tüketicilerimizin profesyonel, sağlam, güvenilir ve bütçelerine uygun en son teknolojileri içeren isteklerine cevabımızı oluşturuyor. Efsanevi ThinkPad markası, sunduğu yüksek performans ve dayanılıklık ile yıllardır zirvedeki yerini korumayı başardı. ThinkPad Edge ise ThinkPad ailesinin yeni üyesi olarak titizlikle tasarlandı.


ThinkPad kalitesinden taviz vermeden yapılan değişiklikler ile, KOBİ’lere beklentilerini karşılayacak başarılı bir seri oluşturduk. Ana özelliklerin korunduğu ürünümüzde dikkat çeken değişikliklerden en önemlileri ise klasik ThinkPad siyahından farklı olarak sunulan parlak renk seçenekleri, kullanımı daha da basitleştirilmiş ve aydınlatılmış klavye, yumuşatılmış kenar hatları, 8 saate varan pil ömrü ve elbette oldukça uygun fiyat seçenekleri. Değişen taleplere bağlı olarak geliştirilen yeni ThinkPad Edge serisi ile KOBİ’lere çarpıcı teknoloji, üstün performans ve şıklık sunuyoruz.” dedi.

IDC’den alınan bilgilere göre dünyada 2010 KOBİ dizüstü bilgisayar pazar büyüklüğünün 46 milyon adet olduğunu belirten Özgür İleri, “Söz konusu işletmeler, ThinkPad Edge ürünleriyle ciro ve karlılığı arttırarak, farklı ihtiyaçlarına farklı çözümler bulacak. Bu da uzun vadeli bir yatırımın verimli sonuçları olacak” dedi.

İleri sözlerine şöyle devam etti:  “Lenovo, KOBİ’ler başta olmak üzere tüm işletmelere garanti güncellemesi ve kaza hasarı koruması hizmeti sunuyor. Ürünlerimizdeki efsanevi ThinkVantage teknolojisi ThinkPad Edge serisinde de bilişim teknolojisi yardımının gerekli olduğu zamanlarda devreye giriyor. Bu teknoloji sayesinde KOBİ’ye verilen destek süresi ve maliyet ciddi oranda azalıyor.”

Geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat

ThinkPad Edge serisi öncelikle 13” ekran boyutuyla tüketicilerle buluşuyor. Seriye yakında farklı ekran seçenekleri de dahil olacak. Parlak gece siyahı ve parlak ateş kırmızısı renk seçenekleri ile pazarda olacak ürünler, Intel ve AMD işlemci alternatifleriyle müşterinin tercihlerine sunulacak. ThinkPad Edge 13 inçlik modelleri 620 – 1.090 USD + KDV fiyat aralığı ile rekabete damga vuracak.

Bir şirketin ihtiyacı olan tüm özellikler tek bir bilgisayarda!

Lenovo’nun ThinkPad Edge serisi dışında pazara sunduğu bir diğer ürün ise 11.6 inç’lik ekranı ile ThinkPad X100e. ThinkPad X100e, ThinkPad’in giriş seviyesindeki ilk profesyonel taşınabilir bilgisayarı olma özelliğiyle öne çıkıyor. Günümüz iş dünyası profesyonelleri için tasarlanmış yepyeni bir kategoriye öncülük eden ThinkPad X100e, 11.6” LED HD ekranı ile dikkat çekiyor. AMD işlemcili ThinkPad X100e, sadece 1.4 kg ağırlığı ile eşsiz bir seçenek...

Lenovo Windows 7 ile daha hızlı!

Lenovo ve Microsoft’un 3 yıllık bir işbirliği sonucunda geliştirdikleri Windows 7 Lenovo Enhanced Experience Sertifikası, optimize edilmemiş benzer sistemlere kıyasla yüzde 57’ye varan daha hızlı açma süresine sahip.

ThinkPad Edge dizüstü bilgisayar serisi; WiFi ve opsiyonel olarak Bluetooth, 3G WWAN ve WiMAX olmak üzere kablosuz bağlantı çözümleri sunuyor. Ayrıca Skype™ yazılımı ve yüksek ses kalitesi sunan hoparlörler ile internet üzerinden net ve temiz şekilde ses gönderme özelliği imkanı veriyor. Kaliteli ve düşük ışık duyarlılığına sahip kameralar ile mikrofon ve kamera kapatma düğmeleri de diğer özellikleri arasında yer alıyor.  

Tasarım Hikayesi
ThinkPad Edge, Thinkpad ürünlerini tasarlayan mühendis ve tasarımcılar tarafından geliştirildi. 1992’de ilk ThinkPad dizüstü bilgisayarı tasarlayan efsanevi endüstriyel tasarımcı Richard Sapper, ThinkPad Edge’in tasarımında çok önemli bir rol üstlendi.

Çevreye Duyarlı
Çevreye duyarlı teknolojiye sahip ThinkPad Edge serisi ürünler EPEAT Gold derecesine sahip ve Energy Star 5.0 gerekliliklerini karşılıyor. Yapımında termoplastik, şeker kamışı ve sorgum gibi 100% geri kazanılmış içerikten elde edilmiş malzemeler kullanılıyor.  


Genel Özellikler

•        Windows 7 Lenovo Enhanced Experience Sertifikası
•        Yeni kolaylaştırılmış klavye (aydınlatılmış ve sıvı dökülmesine dirençli)
•        Çoklu hareket imkanı sunan dokunmatik fare
•        Taşınabilirlik (8 saate kadar pil ömrü)
•        Lenovo ThinkPad güvenilirliği
•        Ultranav – dokunmatik fare + iz noktası
•        ThinkVantage teknolojisi
•        Çevre dostu
•        Parlak gece siyahı ve parlak ateş kırmızısı renk seçenekleri


Lenovo Hakkında;
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), kendisini, sıradışı mühendislik ürünleri tasarlamaya adamıştır. Gelişmekte olan pazarlara yatırım yapmaya odaklanan Lenovo’nun iş modeli inovasyon, operasyonel verimlilik ve müşteri memnuniyeti üzerine inşa edilmiştir. Lenovo, IBM’in Kişisel Bilgisayar Bölümü’nü satın almasıyla, şirket, gelişmekte; yüksek kaliteli, güvenilir, sağlam, kullanımı kolay teknoloji ürünleri üretmekte, pazarlamakta ve dünya çapında hizmetler sunmaktadır. Lenovo’nun ana araştırma merkezleri Japonya Yamato, Çin Pekin, Şangay ve Shenzhen ile Kuzey Carolina Raleigh’de bulunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için www.lenovo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.