Lexington ismini daha sık duyacağız!

CHIP Online
11-01-2013, 19:25   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Intel yeni bir akıllı telefon platformu geliştiriyor! Peki ne zaman hazır olalacak; ne zaman çıkacak

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lex ... uyacagiz_38060.html

Intel, gelişen pazarlar için yeni bir referans telefon tanıttı. CES fuarında ortaya çıkan telefon, büyük ilgi topladı!


Intel'in mobil ve iletişim departmanı genel müdürü Mike Bell tarafından CES 2013'te tanıtılan telefon, gelişen pazarları hedef alıyor ancak tam kapasite çalışan ve benzerlerinin aksine,  hafifletilmiş özellikleri yüzünden özürleri bulunan bir telefon değil.


Mike Bell, telefon hakkındaki görüşlerini şöyle açıklıyor: "Intel'de hepimiz, gelişen pazarlardaki kullanıcıların, standartların altında kalan cihazlar kullanmak zorunda bırakılmasını yanlış buluyoruz!"


Intel bu amaç için, standartların üzerinde bir telefon yaratmak amacıyla, Atom Z2410 işlemcili bir telefon geliştiriyor. İşlemcinin koda adı Lexington olduğu için telefon da Lexington olarak anılıyor. 1.2 GHz hızındaki bu işlemci, tüm Android uygulamalarını rahatlıkla çalıştıracak güce sahip.


Telefonun özellikleri, gelişmiş pazarlardaki müşterileri bile kıskandıracak detaylara sahip. Örneğin, çift SIM desteği veren telefon sayesinde, kullanıcılar, iki ayrı hattını tek telefon üzerinde kullanma şansına erişiyorlar. Üstelik, SIM'leri fiziksel olarak takıp çıkarmak gibi bir işlem gerektirmeden, iki SIM kartı da aynı anda aktif olabilecek. Çağrı alıp, çağrı gönderebilecek. Şu anda piyasada bu işlevi yerine getirebilen çok telefon yok.


Ayrıca, FM radyo alıcısı olarak da kullanılacak olan telefon, video seyretmek isteyen kullanıcılar için de 1080p HD görüntü kalitesi sağlayacak.


Intel CES 2013'te referans tasarımı görücüye çıkarmışken, pek çok üretici ve servis sağlayıcı ile anlaşmaların tamamlandığını ve bu grupların yeni platforma dayanan telefonları piyasaya süreceklerini açıkladı. Ancak bu cihazları ancak sonraki CES fuarında görücüye çıkmış olarak görebileceğiz.

Tüm Konu: Lexington ismini daha sık duyacağız!

Kaynak: www.chip.com.tr