lexmark printer sorunu

gladyator79
06-03-2008, 20:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Evet abiler gün gecmiyorki bigünde bu siteye sorunsuz geleyim insan az bilince böyle oluyor

elimde bir lexmark yazici var bilgisayara tanittim
exelde yazdigim bir yaziyi cikartmak istedigimde calismiyor hasta oldum yazici ayarlarina giriyorum anormal bisey yok gibi üstelik test icin  cikti almak istedigimde canavar gibi test ve renk ciktisi aliyor ama word exel vs.. cikti alamiyorum :(

not:bu arada bu sorunu nereye yazacagimi bulamadim buraya yazdim eger bunu yazmam gereken belli bir kisim varsa düzeltmeyi yaparim simdiden ilgilenen tüm herkese tesekür ederim..

lujiyano
08-03-2008, 13:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

Bilgisayarın ile yazıcın arasında ki ağ bağlantılarını kontrol et

gladyator79
08-03-2008, 22:11   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj

Kardes ilgin icin tesekür ederim ama pc den cok iyi anlamiyorumda Ağlıyor söylemis oldugun kontrolü nasil yapabilirim? rica etsem yardim edebilirmisin?
edemezsende canin saolsun tesekür ederim

beycanerkul
09-03-2008, 09:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
628 mesaj
lujiyano
Bilgisayarın ile yazıcın arasında ki ağ bağlantılarını kontrol
anladığım kadarıyla pc ile yazıcı arasındaki kabloyu kontrol et demek istedi buda olmassa word excel ayarlarında değişiklik yapmışsındır microsoft word programlarını tekrar kurmanı tercih ederim güzel kardeşim

gladyator79
10-03-2008, 02:13   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj

ya hocam yukardaki mesajimda test icin cikti ve renk ciktisi alabildigimden bahsetmisim printer üzerinde böyle bir tus bildigim kadariyla mevcut degil o halde nerden yapacagim bilgisayar üzerinden, pc üzerindende komut alabilen bir printerin kablosunu kontrol etmek benim sorunuma biraz ters düsüyor gibi??????
kabloda bir problem mevcut degil word exel ayarlarindada problem yok yazici ayarlarina girip test ciktisi alabilmekteyim tekrar belirtmek isterim yazmis oldugum word exel metin belgesi akliniza ne gelirse yazmis ve yapmis oldugum metinin ciktisini alamiyorum ctrl+p tusuna basiyorum yazdir diyorum yok...

sah1n
10-03-2008, 08:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

O yazıcıyı başka bir bilgisayara kur öyle dene eğer orda çıkarırsa office programını kaldırıp öyle dene.Yada şöyle bir şey dene Paintten bir resim yazdır paint te çıkarırsa sorun officededir.

aak
10-03-2008, 14:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
224 mesaj

şimdi word de yazdır dediğinde açılan ekranda yazıcı ismi bölümünden kendi yazıcını seçiyo musun yada orda görünmüyo mu eğer seçiytikten sonra yazdır dediğinde nasıl bi uyarı verdiğini bi söylersen belki daha anlaşılır olabilir

gladyator79
11-03-2008, 21:24   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
178 mesaj

herkese selam oncelikle ilgilenen tüm arkadaslara tesekür ederim
aak kardes word de yada exelde yada bir baska metin belgesi icersinde paintte dahil ctrl+p deyim yazici ayarlarina kadar kontrol ediyorum cikartmak istedigim tüm bgelgelerde yaziciyi görüyor enter layip yazdir dedigimde hani yazici kapali olurda yazdirilamiyor yazici kapali diye bir uyari gelir ya? bende ekrana sadece yazdirilamiyor hatasi geliyor lexmarklarin cok problemli oldunu biliyorum windows icersinde bir dosya eksikligi söz konusu olabilirmi aceba?? hicbir anlam veremiyorum...