lg 8525b cd-rw ile max. 40x ile yazabiliyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
oki
01-07-2004, 02:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba, bikaç gün önce SONY CDX230A Cd-Rw (52x32x52x) aldım. (Aslında default 40x32x40x miş.Dandik turbo-boost özelliğini biliyorum.) Yazılımı berbattı. Bende neroyu kurdum. Ama uyum sağlamadı ve çalışmadı. Bu arada neronun drivespeed özelliğini de kurcaladım ve max. 40x den yukarıya çıkaramadım. Herneyse ben zaten LG istiyordum bulamadığımdan SONY almıştım. Bikaç gün sonra iade ettim ve LG GCE 8525B Cd-Rw (52x32x52x) aldım. Orjinal yazılımı neroyu kurdum ve yine dayanamayarak drivespeed özelliğine girdim. Sonuç yine aynı max. 40x den yukarıya çıkamadım. Cd yazma menüsünün son aşamasında Cd-Rw ye cd takmadığım takdirde 52x 7200 kb seçeneği mevcut fakat haliyle aktif değildi. Cd-Rw ye 48x lik cd koydum ve sonuç en fazla 40x 6000 kb ile yazabileceğimdi. Benim ürettiğim çözümlerse, önce Cd-Rw min driverını kaldırdım daha sonra makine otomatik olarak buldu. Bir sonraki aşama neroyu kaldırdıktan sonra bilgisayarda kalan artık dosyalarını bulup silmek, registry proglamlarıyla registry temizliği ve hatta registryde neroyu arattırıp drivespeedle ilişkilendirdiğim bikaç registry anahtarını silmek oldu. Tabi bunun yanında nero 5 i kaldırıp nero 6 yı kur önerisini de değerlendirdim ama nafile olmadı. Ben format atmaktan önceki son çare olarak registrydeki neroyla ilgili tüm anahtarları silecektim ama neroyla ilgili sorun yaşayabileceğimi, hata iletileri alabileceğimi söyleyenlerden dolayı bu yola başvurmadım. 40x yazmakla 52x yazmak arasında 10 sn.lik  bir fark olduğunu öğrenmeme rağmen yine de seçeneklerde 48x, 52x seçeneklerinin bulunmaması mide bulandırıcı bir durum. Bilgisayarıma format atmaktan başka çözüm öneriniz varsa önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bilgisayarımda p4 1.7 ghz işlemci, windows98se işletim sistemi var.
Cd-Rw ın sürücü versiyonu 1.3

Banned
01-07-2004, 10:08   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

aynı sorun bendede var
sistem P4 3.4 GHZ XP ve REDHAT işletim sistemi

oki
03-07-2004, 01:49   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar teşekkürler, elimdeki daha önce yazdırdığım farklı hızdaki cdleri cd-rw de denedim 52x seçeneği aktiflenebiliyor, ama ilginç sonuçlar da elde ettim. Mesela 16x lik cdye max. 32x ile veya 32x lik cdye max. 40x ile yazabilme olanağı da sunuluyor, tabi 16x liğe 32x le yazdırmayı denemeyeceğim. Ama dediğim gibi 52x seçeneğini kullanmasam dahi görmeliydim ve sayenizde amacıma ulaştım.

compuman
08-07-2004, 17:08   |  #4  
Yeni Üye
38 mesaj

Sorun çözüldü ise ne güzel.. Biz de bir şey daha öğrenmiş olduk..