LG, kavisli OLED TV'sini satışa sundu!

CHIP Online
04-09-2013, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

LG'nin kavisli OLED TV'si ilk olarak burada satışa sunuldu, diğer ülkeler de sırada!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/lg- ... sa-sundu_42447.html

LG Electronics kavisli OLED TV'sini (55EA9800) Almanya'da satışa sundu. Böylece Avrupalı tüketicilere gelişmiş OLED TV teknolojisini getiren ilk TV üreticisi oldu. Kavisli OLED TV, belirli elektronik mağazalarında satılıyor ve dördüncü çeyrekten itibaren de diğer Avrupa pazarlarında satışa sunulacak.

LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü TV Departmanı Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı In-kyu Lee, LG'nin Avrupalı tüketicilere en gelişmiş OLED TV'yi sunmaktan duydukları memnuniyeti belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti: "Kavisli OLED TV'mizin sahip olduğu gelecek nesil görüntü teknolojisi ve ultra ince kavisli tasarımı ev eğlencesinde yeni bir çağın başlangıcını işaret ediyor."

DisplaySearch'ün yaptığı araştırmaya göre Avrupa 2017 yılında küresel OLED TV pazarının yüzde 30'unu oluşturacak. Ayrıca OLED TV'ye gösterilen talebin de 2016 yılında yedi milyondan fazla olacağını öngörüyor. ABD ve Avrupa'da büyük ekranlı kavisli OLED TV sunan ilk şirket olan LG'nin amacı, her yeni nesil TV teknolojisinde öncü ve standartları belirleyen marka olmaktır.

LG'nin kendi üretimi WRGB OLED teknolojisine sahip olan kavisli OLED TV benzersiz bir görüntü kalitesine sahip. Tasarım harikası ürün Red Dot 'En İyinin En İyisi' ödülü başta olmak üzere içlerinde TÜV Rheinland, Intertek ve VDE'nin de bulunduğu birçok saygın kuruluştan ödüle değer görüldü. 55EA9800 aynı zamanda dünyanın THX sertifikalı ilk ürünü.

Tüm Konu: LG, kavisli OLED TV'sini satışa sundu!

Kaynak: www.chip.com.tr

mrfunky
04-09-2013, 17:16   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2012

Kavisli televizyon görmedim şu ana kadar, hatta oled de görmedim.Ama denemeyi isterim.Fiyatlar sıradan bir son tüketicinin alabileceği değere ulaştığında salona bir tane alırım ama herhalde fiyatın normale inmesi birkaç sene sürer,şu anki fiyatı 20000 tlnin üzerinde.5000tl'nin altına inmesi lazım ki alabilelim.