LimeVire yardim...

guven23
03-07-2007, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

merhabalar...
Bilgisayarla yeni tanistim. Bir arkadasimin tavsiyesi uzerine limevire yukledim. bayagi bi mp3 ykledim bazilarinida yuklemeden kapattim. sonra limevireyi kaldidim, bi baktim c surucusunde 10gb lik alan kaybolmus! hicbir yuklu dosya yok ama dolu gozukuyor. bi turlu alan acamiyorum. Pc isletim sistemi windovs vista ve norton antivirus programi yuklu. limevireden indirdigim dosyalari acmadan tarattim bisey bulmadi. sona genel tarama yaptim yine bisey cikmadi ama yolunda gitmyen bisey var.
ne yapabilirim?
simdiden tesekkurler...

amedun_ziya
03-07-2007, 00:17   |  #2  
amedun_ziya avatarı
Yıllanmış Üye
442 mesaj

disk cleaner kullanarak harddiskinizi bi temizlemeyi deneyin.registery cleaner kullanarak bi de register temizleyin.kolay gelsin

bmw70
03-07-2007, 06:27   |  #3  
Yeni Üye
31 mesaj

LimeWire ile indirdiğin dosyalar "C:\Documents and Settings\KullanıcıAdı\shared" adresine yerleştirilir. Sende indirdiğin dosyayı oradan alıp kendi açtığın bir klasöre yerleştirirsin. Yerini bilmediğin içi indirdiklerini bulamamışsın sanırım.
Bir de aynı yerde Incomlete dosyası bulacaksın. Yani "C:\Documents and Settings\KullanıcıAdı \Incomlete" adresinde.
Bu dosyada indirdiklerinin kaydı tutulur. Ve zamanla birikme olur. Bu dosyanın içindekileri birikme oldukça silmelisin.
Sana bir tavsiye vereyim. CCleaner programı kullan. Bu program PC ni güvenli bir şekilde temizler. Incomlete dosyasının temizliğini de yapar. Bunun için bu programın "Ayarlar\Özel" kısmından "klasör ekle" yaparak Incomlete dosyasını seçersin.
Bu şekilde bir ayarlama yaparsan; her CCleaner çalıştırdığında normal temizliğin yanı sıra, aynı anda istediğin dosyalarıda otomatik olarak temizletmiş olursun.
Kolay gelsin.

asimileci
03-07-2007, 07:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

herşey içinde çözüm advanced windows care hemde türkçe hemde bedava gereksiz bişey kalmaz makinede içinde register temizleyici ram temizleyici dosya temizleyici de var
limewire dosyaları arkadaşlarında dediği dizindedir evet onlara bakıp gereksiz olanları silmen gerekli.

guven23
03-07-2007, 13:49   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

arkadaslar soylediklerinizin hepsini yaptim. c surucusunun altini ustune getirdim. vistayla beraber yaklasik 8 gb yer dolu. ama 17 gb alan dolu gozukuyor. disc leaner sadece 28mb alan acti register de yaptim ama degisen pek fazlabisey olmadi. yetmedi d surucusunde de ne var ne yok hepsini sildim. o da fayda etmedi. 1 ay oldu alali pc yi 3. formati yyecek gibime geliyor. yardimlariniz icin cok sagolun. format atmak istemyorum. her turlu onerinizi ve yardiminizi bekliyorum... tesekkurler.

asimileci
03-07-2007, 14:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

sen nortonu kaldır
kaspersky kur azalma olacak eminim

Son Düzenleme: asimileci ~ 03 Temmuz 2007 14:03