Linux mint de Tüm Verilerim silindi acil yardım.

acemis
12-01-2010, 16:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Linux mint 8'i cd den çalıştırdım Flash diske kurmaya çalışırken önce flash diskim bozuldu windows da ve linux çalışmadı daha sonra onu kurtakmak için controlpanel+Gparted+Create Partition Table  tıkladım bu defa de hard diskimdeki tüm veriler silindi windows dosya sistemi raw görünüyor herşey 0bayt görünüyor Windows ta Linux da veya ms-dos dahi olur Verilerimi nasıl kurtabilirim acil yardımlarınız bekliyorum.

Son Düzenleme: acemis ~ 12 Ocak 2010 16:30
ECHELON_
12-01-2010, 19:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bu mintte hakkaten bir sorun var sanırım, ext4 den kaynaklıyor olabilirmi

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 12 Ocak 2010 19:51
Boracalin
14-01-2010, 00:54   |  #3  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
bu mintte hakkaten bir sorun var sanırım, ext4 den kaynaklıyor
Valla mintte birşey yok ben şahidim... Win7 nin yanında kullanıyorum hiç sıkıntım olmadı paşa paşa çalışıyor hatta kurduğumdan beri yaklaşık 15 gündür win 7 ' ye hiç girmedim hiç ihtiyacım bile olmadı... 
Mint 8 kullanıyorum süper....
Bende usb den kurulum yaptım yaklaşık 20 dk. falan sürdü.
35 gb'lık bir alana 2 gb kadar takas alanı ayırmak sureti ile win7 yanına kurmuştum... Üstelik gayette stabil yav şimdiye kadar hiç çökmedi , hiç donmadı... Üstelik sağını solunuda o kadar kurcalamama rağmen...
Mint'i 6. dağıtımından beri denerim 6 ve 7 wubi ile sıradan program kurar gibi kuruluyordu , 8 de ise bunu kaldırmışlar bir açıdan iyide etmişler temiz kurulumlar wubi'ye göre daha iyi oluyor (ama biraz bilmek lazım)...
Ext4 dosya sistemide şimdiye kadar hiç sıkıntı yapmadı... Sanki burada biraz kullanıcı hatası var gibi... 

windowsta chechdisk kurtarabilir mi o partitionu ? bir windows cd'den onarım yapsan ?

sanki yıllar önce benimde başıma geldiydi de böyle bir yol denemiştim ama sistem kurtuldu mu yoksa format mı atmıştım c:'ye hatırlamıyorum...

Yalnız raw'a dönüştü ise silmemiştir gibime geliyor ancak veriler okunmuyordur. 
Şöyle birşey denesen hdd'nin diğer bir partitonuna örneğin bir xp kursan daha sonra bir partiton manager yazılımı ile (full sürüm) raw görünen yeri ntfs'ye çevirsen ve checkdısk yapsan olur mu acaba ? (yalnız kesin olur diye birşey diyemeyeceğim allah kolaylık versin son çare bir dene istersen...)

acemis
14-01-2010, 18:57   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

sonra ben başka hard diske windows kurup hard diski biçimlendirdim.easy recory bir çok dosyamı buldu ancak geri getirmek için başka bir hard disk istiyor windows kurduğum hard diskin ise kapasitesi çokm küçük eğer dosyalarımı başka bir hard disk kurmadan getirebilirse TBCMagic arkadaşımızın dediği yöntemiği deneyeceğim.

Son Düzenleme: acemis ~ 19 Ocak 2010 16:02