Linux Mint Türkiye Yeniden Yayında!

linuxpld
26-02-2010, 15:23   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

Uzun bire aradan sonra Linux Mint Türkiye yeniden Linux severlerin hizmetinde. Dünya da en çok kullanılan dağıtımlardan olan Linux Mint yeni bir ekiple yeniden yayın hayatına başladı.
Linux Mint ekibinin temal amacı Linux ve açık kaynak yazılımlarını ülkemizde kullanımını yaygınlaşmasını sağlamak ve Linux ile yeni tanışan Kullanıcılara yol göstermek ve teknik destek sağlamaktır

Linux ve açık kaynağa gönül vermiş herkesi bekleriz.

Linux Mint Türkiye

forum.linuxmint.org.tr

ali140
26-02-2010, 16:00   |  #2  
ali140 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj

saçmalık çünkü ubuntunun birebir aynısı ubundu terminal komutları bile çalışıyor. 
böyle önüne gelen bi dağıtım çıkarırsa çok beklersiniz linux un yaygınlaşmasını.
toplanıp hep beraber tek bir dağıtım üzerinde yoğunlanıp onu geliştirsinler daha mantıklı değilmi.
programcı hangi dağıtıma özel paket çıkarcağını çaşırıyor.alt seviye kullanıcılarda hiç bişey anlamadan terkediyor linux u.
linux un başarısına diecek yok ama dağıtım kargaşası sinir bozucu

linuxpld
26-02-2010, 16:33   |  #3  
OP Yeni Üye
24 mesaj

ubuntu ve Linux Mint , Debian temelli 2 sistemdir ve Debian da kullanılan bütün programlar ve bütün komutlar bu iki dağıtımda da geçerlidir. Linux Mint in sıradan bir dağıtım olmadığını www.distrowatch.com sitesinden görebilirsiniz son bir yıla bakarsanız Dünyada en çok kullanılan dağıtımlarda 3. sıradadır son 3 aya baktığınızda ise 2. sıradardır.

Boracalin
27-02-2010, 00:56   |  #4  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Ali kardeş öyle deme Mint başlı başına son kullanıcı dostu bir dağıtımdır... Ubuntu temellidir doğrudur fakat ubuntunun bütün kaprisleri , sinirleri alınmış halidir. Çok tatlıdır ve ev kullanıcısı için XP'den , Win7'den , ubuntudan , suse'den ve bilimum dağıtımdan daha pratik daha görsel ve daha kullanışlıdır.... Benim mint8 gnome ile nasıl masa üstleri çıkardığımı biliyorsun... 
Bu arada Linux Mİnt TR hayırlı olsun gerçekten bence ihtiyaç vardı....

linuxpld
27-02-2010, 02:54   |  #5  
OP Yeni Üye
24 mesaj

Teşekkür ederim. Umarım herkesin yararlandığı bir yer olur

ali140
27-02-2010, 17:10   |  #6  
ali140 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Ali kardeş öyle deme Mint başlı başına son kullanıcı dostu bir dağıtımdır... Ubuntu temellidir doğrudur fakat ubuntunun bütün kaprisleri , sinirleri alınmış halidir. Çok tatlıdır ve ev kullanıcısı için XP'den , Win7'den , ubuntudan , suse'den ve bilimum dağıtımdan daha pratik daha görsel ve daha kullanışlıdır.... Benim mint8 gnome ile nasıl masa üstleri çıkardığımı biliyorsun... 
Bu arada Linux Mİnt TR hayırlı olsun gerçekten bence ihtiyaç vardı....
ya mint e lafım yok ni tekim bende kurdum kullanıyorum benim demek sitediğim sadece fazla dağıtım var mesela neden bir olup mint üzerinde yoğunlaşmıyorlar önüne gelen dağıtım çıkarıyor:)

linuxpld
27-02-2010, 21:46   |  #7  
OP Yeni Üye
24 mesaj

Buna engel olamazsınız herkes kendine göre bir dağıtım çıkarır.Bilinen 200 den fazla dağıtım var. Yeterince biliniz varsa sizde kendinize özel bir dağıtım çıkarabilirsiniz

ali140
27-02-2010, 23:21   |  #8  
ali140 avatarı
Yıllanmış Üye
724 mesaj
Alıntı: linuxpld  
Buna engel olamazsınız herkes kendine göre bir dağıtım çıkarır.Bilinen 200 den fazla dağıtım var. Yeterince biliniz varsa sizde kendinize özel bir dağıtım çı
bilgim olsaydı pardus topluluğuna katılırdım:)
türk dağıtımı ama bana çok zayıf geliyor

linuxpld
28-02-2010, 03:59   |  #9  
OP Yeni Üye
24 mesaj

pisi paketi yapabilirsiniz. gerekli bilgiler sitelerinde var.