Linux'u kurmadan USB'den deneyin

CHIP Online
18-02-2011, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Linux'u merak ediyorsunuz ama kurulum gözünüzü korkutuyor. Öyleyse bu haberi kaçırmayın...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/linu ... -deneyin_25280.html

Resimlerle: Hiç bilmediğiniz 5 eğlenceli Linux oyunu!

Windows hala en yaygın işletim sistemi ama pek çok kullanıcı her geçen gün gelişen ve kullanımı son derece pratik hale gelen Linux dağıtımlarını da merak ediyor. Onları Linux'u demekten alı koyan ise çoğu zaman bunun teknik bilgi gerektiren bir uğraş olacağı endişesi. Linux Live USB Creator (LiLi)adlı bir araç ise bu endişeyi ortadan kaldırmak için tasarlanmış, kurulum gerektirmeden son derece basit bir şekilde farklı Linux dağıtımlarını deneyebilmenizi sağlıyor.

LiLi ile dilerseniz elinizde bulunan bir Linux ISO dosyası veya CD'sini çalıştırabilir veya bu araç sayesinde desteklenen sürümlerden birini zahmetsizce indirebilirsiniz. 5 adımlık sihirbazın ilk adımında hangi USB'den bu aracı çalıştıracağınızı seçtikten sonraki adımda indirmek istediğiniz Linux dağıtımını seçebilirsiniz.

Tüm konu: Linux'u kurmadan USB'den deneyin

İzleyin: Nokia N900: Yeni reklam videosu

Resimlerle: Hiç bilmediğiniz 5 eğlenceli Linux oyunu!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Linux Live USB Creator'ı nasıl buldunuz?

hsngrms
13-03-2011, 18:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
401 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

Programı dün kurmuştum pendrivelinux sitesinde görünce, burada da konuyu görünce yorum yazayım dedim :) Öncelikle şunu söyleyeyim alternatifi bol olan bir program illaki bunu kullanmanız gerekmiyor en basiti UNetbootin bu alanda en çok bilinenlerden ama şunu atlamamak lazım hiçbirinde bundaki kadar güzel bir ikon ve arayüz yok :D O kadar sevimli yapmışlarki insanın açıp linux kurası geliyor :P
Görünüş güzel ancak işlevsellik olarak henüz pek birşey diyemem çünkü hep alternatiflerini kullandım ama yakın zamanda test etmek istiyorum unutmazsam buraya eklerim gözlemlerimi =)