Linux'un babası onu çok sevdi

CHIP Online
09-02-2010, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Linux'un babası Linus Torvalds bugüne kadar beğendiği tek cebi açıkladı: Bilin bakalım hangisi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/linu ... ok-sevdi_18154.html

Resimlerle: Google Nexus One: En güncel resimler

Linus Benedict Torvalds ismi özellikle Linux kullanıcıları için özel bir anlam taşır. Torvalds henüz 22 yaşındayken Unix sistemi üzerine, açık kaynak kodlu Linux işletim sistemini geliştirmeye başlamıştı ve bugün adı açık kaynak kod denince ilk akla gelen isimlerden biri. Bilişim ve teknoloji konularında son derece önemli bir isim olan Torvalds'ın en büyük sorunu ise cep telefonları. Şimdiye kadar farklı cep telefonları kullanan Torvalds, bunların en çok uzun uçuşlarda oyun oynamak için işine yaradığını ve bu telefonları başka bir amaç çok nadiren kullandığını söylüyor.

Fakat Torvalds için bu durum Google'ın Nexus One'ı piyasaya çıkınca değişmeye başlamış. Daha önceden Google'ın G1'ini ve Motorola'nın sadece Çin'de satışa sunulan Linux tabanlı telefonunu da deneyen Torvalds bunlardan hiç birinden memnun kalmamış ama Nexus One'ın tek kelimeyle mükemmel olduğunu söylüyor. "Uzun zamandır arabam için bir GPS almayı düşünüyordum, Nexus One'ı görünce Google'ın navigasyon sistemini de kullanabileceğimi düşündüm" diyen Torvalds sözlerini şöyle sürdürüyor; "Hayatımda çok büyük bir değişiklik oldu. Nihayet belki lazım olur diye yanımda bir telefon taşımak yerine, gerçekten işe yarayan bir telefonum oldu".


Tüm konu: Linux'un babası onu çok sevdi

İzleyin: Google'ın cebi iş başında!

Resimlerle: Google Nexus One: En güncel resimler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Nexus One'ı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Nicoll
09-02-2010, 13:59   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

Linus Benedict Torvalds sadece Google'ın Linux işletim sistemli cep telofonunu değil, Windows 7'yi de seviyor... Aşağıdaki resim de bunun kanıtı. Linux karneli yazdı diye fanatiklik yapmıyor... Windows bağımlıları görsün de ders alsın, biz dostuz.