Linux

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
eyup_0044
16-05-2005, 16:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj

Dergidebir linux yazı dizisi olabilir workshop ta ve dergide veriliyor bunlara lafımız yok ama chip online da yapılan ankette linux hakkında hiç bir şey bilmeyenler var bunlar içiin linux un çekirdeğinden meyvesine anlatılması gayet iyi olur

xmeatas
17-05-2005, 15:37   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

evet.

her ay 2-3 sayfa ayrılıyor linux için, bu sizce yeterli mi?

linux ile ilgili dergide çok birşey yok bence. arada okurlar "daha çok linux" dediğinde linux ile ilgili birşeyler yayınlanıyor, "hah, şimdi tamam linux de var" dediğimiz anda bakıyoruz gerisi yok. dergi çok güzel, çok güncel. ben her ay 3 bilgisayar dergisi alıyorum, en güzeli chip, ama üzülerek söylüyorum en az linuxa yer ayıran dergi de chip.

bazen konuşuluyor: "neden linux yaygın değil" diye. anketlere baktığımızda görüyoruz, milletin linux hakkında pek bilgisi yok (ben de yeni başladım kullanmaya, inanılmaz eğlenceli birşey).

chip in sloganını bence "Microsoft tabanlı Bilgisayar & iletişim kültürü" olarak değiştirirsek daha uygun olur.

saygılarımla. (bu bir linuxseverin feryadıdır)

lazrailefsanesi
17-05-2005, 16:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Bence bir sıkıntıda seviye sorunu.Ben simdi hic linux bilmeyen bir insanım yazılanlar benim gibi bir insana mi hitap edecek,yoksa temel kodları vs bilen kendini artık sadece biraz daha gelistirmeye calısan insanlara mı?Genelde linuxla ilgili yazılarda ikinci dedigim guruba yönelik.Bu yazıları yazanlara da hak veriyom ama sen simdi basit kodları bile bilmiyorsan ben sana nasıl izah ediyim diyorlar ama birinin etmesi lazım.Bir yazi hazırlancaksa en azından bi uzman bilgisi yanında birde benim gibi zır cahil biri icinde birkac bilgi kıyıda kosede olsa da olmasını isterim.
(Bu bir linux heveslisinin feryadı :)

theironman
17-05-2005, 22:54   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

arkadaşlara katılıyorum, ben de bir linux heveslisiyim ;) ve temelden onu kavramak çok istiyorum, Chip bu konuda bir şey yapmalı.

eyup_0044
18-05-2005, 16:49   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
277 mesaj

evet hib dergisinde linuxa giriş. chip tede uzman linux olmalı

xmeatas
20-05-2005, 18:08   |  #6  
Taze Üye
8 mesaj
alıntı:
Gönderen : lazrailefsanesi

Bence bir sıkıntıda seviye sorunu.Ben simdi hic linux bilmeyen bir insanım yazılanlar benim gibi bir insana mi hitap edecek,yoksa temel kodları vs bilen kendini artık sadece biraz daha gelistirmeye calısan insanlara mı?Genelde linuxla ilgili yazılarda ikinci dedigim guruba yönelik.Bu yazıları yazanlara da hak veriyom ama sen simdi basit kodları bile bilmiyorsan ben sana nasıl izah ediyim diyorlar ama birinin etmesi lazım.Bir yazi hazırlancaksa en azından bi uzman bilgisi yanında birde benim gibi zır cahil biri icinde birkac bilgi kıyıda kosede olsa da olmasını isterim.
(Bu bir linux heveslisinin feryadı :)

abi yok bazı şeyleri biz kendimiz halletcez. ben kocaeli univ. de bilgisayar muh. okuyorum (daha hazırlığım). üst sınıftakilere sordum naapcaz diye. google'dan "basic linux commands" yaz dene, daha da forumlarına göz at dediler.

yapılabilecek en mantıklı şey de galiba bu.

saygılar.