Logitech Hoparlor Sorunu

Spider909
05-05-2010, 11:42   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
97 mesaj

Arkadaslar simdi bende logitech 5.1 hoparlor var modeli X-540 resmide burada

simdi benim bu hoparlorlerin hepsi duzgun calisiyordu ama baska bi is icin soktu ve simdi dogru yerlerini bir turlu bulamiyorum [kendi renlerine takinca olmuyor ilk aldigimda da zaten kendi reklerinde degil farkli renklere takip calistirabilmistim ve hepsi dogru calisiyor sesleri dogru taraflardan veriyordu.
Burada hoparlorun kitapcigi var.

yazdigi gibi 3 kablo cikiyor bilgisayara gitmesi icin.bunlardan biri yesil biri siyah ve digeride turuncu.
Buda anakartin kitapciginda yazanlar ve kasanin arkasindaki girisler.

resimde okunmuyor ama ben size yanlarinda yazanlari soyliyeyim
kirmizi=mic
yesil=out
mavi=in
gri=side
siyah=rear
turuncu=sub\center

buradada toparlorden cikan kablolar renkelerin anlayabilmeniz icin

burada yazanlar ise
turuncu=center\sub
siyah=Rear
Yesil=Front

simdiden soyliyeyipm hoparlore giren cikan kablolarla hic oynamadim oynen duruyorlar.sadece kasaya girenleri kasadan soktum ama geri takamadim 
birde boyle birsey var arkadaslar yesil kabloyu kasada neye takarsam ondan ses cikiyor 
center sub takarsam ordan ses cikiyor rear takarsam ordan sescikiyor front takarsam ordan sescikiyor? anladim gitti
bisey daha yesil kabloya dokundugumda [diger ucu hoparlore takili ve hoparlor acikken]ses cikiyor [bilirsiniz o sesi]ama diger turuncu ve siyahta boyle bir ses yok ??
deli olucam.

buradada anakartin ses deneme programi var. buradan kontrol ediyorum nerden ses verip verden ses vermedigini.
bi yardim edinde kurtulalim sundan bu arada kasa ve anakartin markalari aynidir renk karisma sorunu yok ama hoparlor farkli marka

Spider909
05-05-2010, 11:57   |  #2  
OP Üye
97 mesaj

UP

jupiter65
05-05-2010, 16:46   |  #3  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

Üstad, Hoparlör bağlantı kablolarını renklerine göre tak Amfiye.
Sonra da resimde ki gibi mause ile renkleri çift tıklayarak kutuları işaretle.

[/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us

Spider909
05-05-2010, 18:55   |  #4  
OP Üye
97 mesaj

biraz daha aciklayabilirmisn?

jupiter65
05-05-2010, 19:58   |  #5  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,170 mesaj

1. Amfideki renklere uygun olarak 5 hoparlörün kablolarını eşleşecek şekilde bağla.
2. Sonra, Realtek kırmızı simgesini tıklayarak alttaki resimdeki pencereyi aç.

[url=http://img30.imageshack.us/i/adszkxf.jpg/][/url]

İşaretli olan yuvarlak renkleri (ilk mesajımdaki resim bu resimden kesilmiştir) ilk mesajımda verdiğim resimdeki gibi, mause ile çift tıkladığında küçük bir pencere açıldığını göreceksin. Bu pencerede arka, ön, sağ gibi menüler olacak. Ve her bir menünün yanında boş kutu olacak. Senin yapman gereken, benim resimde verdiğim gibi ilk sıradaki mavi oku çift tıklayacaksın ve açılan penceredeki menülerden ön hoparlör yazan menüyü bularak yanındaki kutuyu işaretledikten sonra tamam deyip çıkacaksın. Bundan sonra diğerlerini de aynen işaretleyip tamam diyeceksin. Toplam 5 kere bu işlemi örnekteki gibi uygula. İşlem sonunda tüm hoparlörlerden ses gelecek.

Spider909
05-05-2010, 21:21   |  #6  
OP Üye
97 mesaj

tamma cozdum sagol :)