LOGO GO Yardım

pcxbox
12-11-2010, 18:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj

Arkadaşlar LOGO GO programını kurmak istiyorum. Fakat nasıl yapacam bilmiyorum. SQL ayarları filan var. Yardım eder misiniz?

pcxbox
12-11-2010, 18:50   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Arkadaşlar bilen kimse yok mu?

pcxbox
12-11-2010, 18:55   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Arkadaşlar stupa tıklıyorum. Prpgram folder filan var seçili dili de Türkçe seçiyorum. OK'e basıyorum ama hiçbir şey olmuyor.

black_flood
12-11-2010, 19:35   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

sen olması gereken işlem basamaklarının en sonundan işlem yapmaya çalışıyorsun çalışması ve kurulması imkansız bu şekilde.

ilk önce sql server kurman lazım sql bilgin yoksa ve bir işyerinin bilgisayarında var olan logo go yazılımını yedekleyip kurmaya çalışıyorsan bilenden destek almadan kendin kalkışma var olan database dosyasını bir patlatırsan daha doğrulamassın ben sql server' i biliyorsun diye düşünerekten anlatıyorum.

1-)  sql server express 2005 yada sql server 2008 indirip kuruyorsun. windows 7 veya vista ise sistem muhakkak 2005 için en az sp3 2008 içinde sp1 kurmalısın. 64 bit sistemler için zorunlu şart sql 2008 expres edition + sp1 kurmalısın.

2-) sql kurulum aşamalarını tamamladıktan sonra sql server yönetim panelini açıp sql server protokol ve servislerini kontrol ediyorsun çalışıp çalışmadığını.

3-) önceden logo go kurulu bir sistem ise logo go programının standart kurulumu tamamlanıp kurulum bitiminde programı açmadan önce sql server konsolundan logo go ile ilgili olan database dosyasını atach yapacaksın.

4-) atach yaptıktan sonra programı çalıştıracaksın veriler gözükecektir nadiren telefon ile şifre almanı isteyebiliyor donanım yazılım versiyonu farklı ise.

5-) ilk kurulum ise bu logo go zaten demoysa sorun yok demo değil lisanslı kurum yapılarcaksa 3 ve 4. maddeleri uygulamana gerek yok sql serveri kur ardından logo go şifresini al ve yazılımı çalıştır ilk açılışta senden zaten şirket bilgileri vs isteyecektir onları girdikten sonra database oluşturacak bir müddet beklemek zorundasın sonra kendisi açılır.

6 - ) 64 bit sistemlerde eski logo go kurulu setup' u var ise yazılım çalışmayacaktır güncel logo go setup yazılımını edinmen gerekecektir. nadiren eski setup dosyalarından kurulan logo go' da çalışabiliyor

ben zamanında çok uğraştım logo ve eta ile 2 side başa bela yazılımlar ama tuttumuda  ayar gidiyor yıllarca. windows 7 ile eta halen uyumsuz halen uyuzluk yapıyor sözde windows sürümü çıktısql halen eta dos 6.0 da mevcut olan yazıcıdan çıktı alma sorunu mevcut ve çözümüde akla zarar birşey. exele dosya aktarmasıda sorunlu bugün kurduğum makinada çalışıyor diyelim 1 ay sonra aynı makinaya windows 7 kurulumu yapayım sıfır çalışmıyor exel' e dosya aktarımı fıtık ediyor program üreticisi birşeyler zırvalıyor ama zırvalaması bişey ifade etmiyor bu seferde karekterler ve formüller uçuyor halen etaya kızgınım nefret ediyorum ürettikleri yazılımlardan.

logo go ürünlerindeki 64 bbit muhabbeti çözülürse pek bir sıkıntıda yok ne dosya aktarmada nede başka bir konuda eta yazılımları gibi krize sokmuyor.

pcxbox
12-11-2010, 19:53   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

İnternetten yardım alarak Microsoft SQL 2005 i kurdum. Ayarlar ordaki gibi yaptım. Pc'de Logo GO daha önce kurulu değil. İlk defa kuracam. Ama setupa tıklayınca küçüb bi pencere açılıyo. Orada program folder, dil filan var. OK'e basıyorum hiçbir şey olmuyor.