Lüften yardım. Win 7 64bit mavi ekran reset sorunu

hasan93
03-09-2010, 03:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

merhaba arkadaşlar aylardır çözmeye uğraştığım bir sorun var. Bilgisayarın neredeyse tamamı değişti sorun çözülmedi. Bilgisayar aniden kendini kapatıyor. genelde bilgisayarı oyun oynamak için kulandığım için oyunlarda daha çok oluyor. ama internette dolaşırken yada bilgisayar  açıldıktan kısa süre sonra gittiği de oldu. Sorun şöyle önce ekranda bir renk cümbüşü oluşuyor(çizgi çizgi) sonra kararıp şanslıysam çok çok kısa bir mavi ekran çıkıyor ve pc kendini başlatmaya çalışıyor kimi zaman açılabiliryor. açılmazsa sadece fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor(monitörün ışığı yanmıyor) sorun yüzünden bir anakart gitti. anakart psu yu sorunu çözmek amacıyla değiştirdim ama çözülmedi. öncesinde de ramleri ve ekran kartını yakın bir tarihte değiştirmiştim. sorunun windows 7 den kaynaklandığını da düşünüyorum. win 7 orjinal değil elimde de birçok win 7 dvd si var sorunlusunu yüklemişimdir diye format atacam bilgisayara sonuçlarını söylerim. ama eğer donanımsalsa sorun ne olabilir. Lütfen yardım edin.

işletim sistemi : WİN 7 ULTİMATE 64 BİT</p
ANAKART : ESKİSİ (ASUS P5B) GIGABYTE EP45-UD3LRRAMLER : 2X 2 GB OCZ 800 MHZ RAM EKRAN KARTI : SAPPHİRE 4890 VAPOR-XCPU: INTEL E6320 1.86HDD : WD2500JSPSU: ESKİSİ (REDROCK 550 WATT) FSP SAGA II 500 WATTarkadaşlar psu yu yeni aldım eğer sorun psu değilse 5 gün içinde geri vermeyi düşünüyorum. Acil yardım edin lütfen.

hasan93
03-09-2010, 03:45   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

cevap verebilecek kimse yok mu lütfen

aslan3475
03-09-2010, 04:10   |  #3  
aslan3475 avatarı
Yıllanmış Üye
192 mesaj

HASAN KARDEŞİM aynı sorun bendede vardı.sorun aslında tamamen ram lerde.
şimdi ilk önce ramleri slotlarından çıkarıyoruz.örnğin.1.slottaki rami 2, slota takıyoruz ama 2, slottaki rami 1, slota takmıyoruz... ve kasayı açıyoruz.eğer sorun çözülmesse ramleri değiştiriyoruz.gene sorun çözülmediydse bios pilini çıkarıyoruz ve 10 sn kadar bekliyoruz.ve geri takıyoruz.sorun büyük bir ihtimalle çözülecek tir.(ama hemen umutsuzluga kapılma ben tam 2 saat rami tak çıkar tak çıkar yaptım ama sonunda sorun çözüldü)saygılar...

Zwae
03-09-2010, 14:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
334 mesaj

Wallahi o sorun bende sadece knight'a girerken oluyor..Start diyorum tam girerken tık mavi ekran geliyor bir şeyler doluyor fln tık reset atıyor pc tekrar başlıyor...W7 32 bit kullanıyorum.