LUTFEN YARDIM EDIN,CILDIRMAK UZEREYIM

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
gyigit71
17-10-2005, 00:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Benım problemım tam bır uzman ısı galıba.Cunku Bılgısayarım Cd'ye yazarken ya da oyun oynarken kendını resetlıyor(Bılgısayarın ne kadar sure acık kaldıgı hıc onemlı degıl yanı CPU ısınması yok).Bu yuzden Cd yazma ısını bıle guvenlı kıpte yapabılıyorum (O zaman resetlemıyor nedense).Ayrıca 3 defa format attım banamısın demedı.Servıse goturdum RAM den olabılır dedıler, RAM degısımı yaptılar yıne olmadı.McAfee Securıty,Ad Aware SE Personal,Spybot- Search& Destroy ve Mıcrosoft Antıspyware ıle vırus ve Casus yazılımları tarattırdım bı sey cıkmadı.ALLAH rızası ıcın derdıme bı care.Kıme danıstıysam sonuc alamadım.Donanım bılgılerı assagıda;

IntelP4 CPU 2.40 GHz mhz,512 SDRAM,128 Mb GEforce FX 5200 ekran kartı,ASUS P4V533-MX anakart,Wındows XP Professıonal Edıtıon isletım sıstemı ve Servıce Pack 2 kurulu.

jaina
17-10-2005, 06:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Cd yazmayı Linux altında bir denesene,
Oradan birşey çıkabilir.

Birde Prime95 ile işlemcini ve ramlerini baya kastır bakalım ne olacak.

darkstar
17-10-2005, 15:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

sunu dene bide. format attiktan sonra driverlarin hepsini kurma tektek kur. soyle soylim guvenli kipte hani suruculer yuklenmiyo diye kullanabiliyosun ya. atiyorum ekran kartinda sorun varsa ekran kartinin suruculerini yukledikten sonra sorun yapmaya baslayacaktir. bu yuzden suruculeri tek tek yukleyip biraz sistemi kullan o zaman sorunun neden kaynaklandigini anlayabilirsin. kolay gelsin

karahan47
17-10-2005, 15:57   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

herşeyi denemişsin kardeş Allah yardımcın olsun dah söylenecek birşey kalmamış ki?

uGuRCaKiR
20-10-2005, 10:53   |  #5  
Yeni Üye
42 mesaj

GUVENLİ MOD DA bu dediklerini yapabiliyosan Arkadasında dedigi gibi Driver Bence...
Xp dısında bi sistemde denedin mi?
Ya da ne bileyim sadece Xp (no Drivers) Şeklinde ?

free_x_man
20-10-2005, 17:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

muhtemelen driver sorunun var.fakat sen yine de arkadaşların tavsiyesi işe yaramazsa başka bir cd yazma programı dene. ilk bakışta performans isteyen işlerde sorun çıkarması  ramlarden şüphelendiriyor.başka bir marka ram dene.yine olmadı götür bir hocaya okusun üflesin belki düzelir : )

darkstar
23-10-2005, 21:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

Kahkaha sorunu olan arkadas tekrar okumamis ama sorun cd yazamamak degildi free_x_man ama cok komikti yazdigin seye gercekten guldum saygilar ehuehuehue..... Göz kırpma

barbaros474
28-10-2005, 12:19   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadasım sana simdiden gecmiş olsun
benim aklıma gelenler sunlar
1)hddskbaska bi makinada dene
2)cdyz ve hddr idealarını deyiştri
3)birde bord da catlak olup olmadıgını konturol ettir
bildiyim bişey varsa eyer bu purogram veya yazılım hatası deyil
virüs falan yok olay mekenik bundan eminim
haa birde aklıma geldi fanın üzerine elektirik kesintili gelebilir ondanda yapar diye biliyorum
benimkisi yanlızca bi yorum bunu bilmeni isterimduyduklarım bunlar yardımcı olak isterdim Üzgün