lütfen yardım!!! pc açılmıyor...

41_giresunlu
14-02-2011, 22:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

öncelikle mevlit kandiliniz mübarek olsun. bugün pc yi kullanırken bir anda kapandı. bidaha açtım bir süre geçtikten sonra yine kapandı. kasanın içini açtım temizlemek maksadıyla sonra kasayı topladım. pc yi açtım bu sefer masaüstü göründükten sonra kapanmaya başladı.  sorun pc nin donanımlarında mı olabilir yoksa windows ta mı. yardım ederseniz sevinirim.
yorumlarınızı dört gözle bekliyorum . teşekkürler

oner27
14-02-2011, 23:24   |  #2  
Yeni Üye
34 mesaj

Genelde işlemci belirli sıcaklığı geçtiği zaman bilgisayarı kapatır bak bakalım işlemci fanın çalışıyormu.
Daha Sonra Bilgisayarın anidenmi kapanıyor yoksa bir geri sayım penceresi açılıyormu ? Eğer Öyle İse Bir Antivirüs Programı Kur. Bilgisayarı Açtığın Zaman Bios a gir oradaki bilgisayarın voltaj ayarlarına bak bakalım ne durumda.Biostan Default Ayarlara Geri Dön. Bilgisayarına Yeni Donanımlar Eklediysen Ekran Kartı Gibi power supply kaldırmıyor olabilir power supply değiştirmen gerekebilir.(Not Bilgisayarın içindeki donanımlara dokunmadan önce üzerindeki statik elektriği klorifer peteğine veya başka metal bir şeye dokunarak etkisiz hale getir donanımların zarar görebilir bende önemsememiştim ama dediğimi yap derim ) Söylediklerimi Uygularsan Sorunun Donanımsal mı yoksa windows tan mı kaynaklandığını bulursun.Bir linux live cd si veya dvd si bilgisayarını linux ile boot et ve internete falan gir işte eğer bilgisayarın aynı şekilde kapanmıyorsa windowsuna virüs girmiş demektir geçmiş olsun tekrar dan kurman gerekecek. umarım yardımım dokunmuştur.

41_giresunlu
14-02-2011, 23:56   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

işlemci fanı  gayet iyi çalışıyo. bilgisayar aniden kapanıyor hiç bekleme yapmıyo yani . bide yeni donanım eklemedim 
Antivirüs Programı Kur. Bilgisayarı Açtığın Zaman Bios a gir oradaki bilgisayarın voltaj ayarlarına bak bakalım ne durumda.Biostan Default Ayarlara Geri Dön
demişsinya bunu şuan dediklerime rağmen yapmalımıyım bide antivirüsü naıl kuracam ki
ayrıca yardımın için sağol

oner27
15-02-2011, 00:18   |  #4  
Yeni Üye
34 mesaj

Şimdi antivirüsü kurman için şu verdiğim adresten nod32 'yi download yazan yere basıp çekmen gerekli.
http://download.cnet.com/ESET-NO ... 08.html?tag=mncol;1
Bilgisayar Bilgin anladığım kadarıyla pek fazla yok oyüzden bios a falan hiç girme kaş yapayım derken göz çıkartmayalım. Antivirüsü Kurarken Next Next Next diye geçiyorsun pek kurulmasında zor bir kısım yok kurulduktan sonra bilgisayarını tekrardan başlatılmasını istiyebilir bilgisayarın tekrar başladığında Eset nod32 yi çalıştırıyorsun nasıl çalıştırıcam dersen saatin yanında yeşil bir simge olması lazım göze benziyor biraz. onun üzerine sağ tıklayıp Open Diyeceksin daha sonra Computer Scan Kısmına Geliceksin Custom Scan Kısmında C yi işaretliyeceksin Operation Memory Kısmıda İşaretli Olsun Daha Sonra Scan Diyeceksin ve Virüs Taramasına Gecicek ve Virüs Bulduğu Zaman Sana Soru Soracak Ona YES Diyeceksin.

oner27
15-02-2011, 00:40   |  #5  
Yeni Üye
34 mesaj

Hangi Windows Sürümünü Kullanıyorsun ?

Jubei76
15-02-2011, 18:35   |  #6  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Her şeyden önce bu açılmayan Pc dizüstümü yoksa masaüstümü ve birde ayrıca tam olarak sistem bileşenleri nedir ?

41_giresunlu
15-02-2011, 20:38   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: oner27  
Şimdi antivirüsü kurman için şu verdiğim adresten nod32 'yi download yazan yere basıp çekmen gerekli.
http://download.cnet.com/ESET-NO ... 08.html?tag=mncol;1
Bilgisayar Bilgin anladığım kadarıyla pek fazla yok oyüzden bios a falan hiç girme kaş yapayım derken göz çıkartmayalım. Antivirüsü Kurarken Next Next Next diye geçiyorsun pek kurulmasında zor bir kısım yok kurulduktan sonra bilgisayarını tekrardan başlatılmasını istiyebilir bilgisayarın tekrar başladığında Eset nod32 yi çalıştırıyorsun nasıl çalıştırıcam dersen saatin yanında yeşil bir simge olması lazım göze benziyor biraz. onun üzerine sağ tıklayıp Open Diyeceksin daha sonra Computer Scan Kısmına Geliceksin Custom Scan Kısmında C yi işaretliyeceksin Operation Memory Kısmıda İşaretli Olsun Daha Sonra Scan Diyeceksin ve Virüs Taramasına Gecicek ve Virüs Bulduğu Zaman Sana Soru Soracak Ona YES Diyeceksin.
 program kurabilcek kadar biliyoruz canım ama antivirüs kurcak kadar vaktim olmuyo işte masaüstü göründünmü 1- 2 dakika içinde kapanıyo pc

Son Düzenleme: 41_giresunlu ~ 15 Şubat 2011 20:46
41_giresunlu
15-02-2011, 20:42   |  #8  
OP Taze Üye
10 mesaj

he bide windows xp kullanıyorum masaüstü pc. msı 945 pl anakart, pentium d işlemci, 1 gb ram, 256 mb ekran kartı. güvenli modda da aynı sorun oluşuyor yalnız

Son Düzenleme: 41_giresunlu ~ 15 Şubat 2011 20:45
oner27
15-02-2011, 22:33   |  #9  
Yeni Üye
34 mesaj

Bak Kardeşim Windowsu tekrar kurmayı dene eğer donanımsal bir sorunun yoksa kurulum başarıyla tamamlanacak ve sistemini kullanacaksın yok kurulum sırasında mavi ekran hatası ile karşılaşırsan anlaki donanımsal bir hata var.Birde bunları yapmadan önce bilgisayar açılırken f8 ' e basıp safe mode ile bilgisayarını açmayı dene eğer açılırsa hiç anti virüs ile uğraşma direct olarak ihtiyacın olan dosyaları yedekle ve windowsu tekrar kurmayı dene iyi şanslar bu arada bende herkesin geçmiş mevlit kandilini kutluyorum umarım sistemini kurtarırsın.