maaşa zam yapmayan patronu kündeye almak

samet61
18-05-2016, 09:01   |  #1  
samet61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj

adini asla vermek istemedigim ve aslinda hic bir sekilde alakam olmayan birinin basindan gecen olayin kanimca tanimi.

sabah sabah, zor uyanmis gozlerinizle, yuzunu gormekten muthis zevk alacaginiz patronunuzun yuzune daha bir guler yuzle bakin diye anlatacagim...

"eski tarih... bir firmanin satisinda calisiyorum. muhtemelen sirketteki en yukek maaslardan birisi benim, cunku iyi para getiriyorum... ama gene de uzun zamandir maasa zam yok.. bin turlu bahane...

neyse efendim, gunun birinde patronla ufak bir tartismamiz oldu bu da taa rakip firmalardan birinin patronunun kulagina gitmis. cuma aksami bi telefon geldi, bilmem kim hanim... gorusmek istiyormus. iyi dedik, cumartesi goruselim.

bulustuk, ben olayi coktan anladim da, caktirmiyorum. kadin lafi uzatmadi is teklif etti. maas dedim? aldiginin iki kati...

gozlerim buyudu ama caktirmamaya calisiyorum... boyle seyler pek olmaz biliyordum.. demek ki benim getirecegim musterileri gercekten istiyorlarmis...

bi dusuneyim dedim.

tum haftasonu dusundum.. pazartesi ilk is patronun yanina ciktim. dedim, maasima yuzde yuz zam yapiyosun cunku boyle boyle...

dusunelim dedi... cuma ogleyin cagirdi, tamam ama bunu yuzde 80 yapalim dedi... iyi dedim napalim. ama dedim bu ayinkini zamli alirim.

bir hafta sonra maaslari aldik. ben de kadini aradim tamam kabul ediyorum dedim. zamli maasimin da iki katini alarak iki patrona da...

anladiniz iste...

sonra mi? sonra isler biraz karisti elbet. ondan sonrasi daha uzun bi hikaye.. bu sacma ve haksiz duzende boyle kucuk cakalliklarin iyi hikaye olduguna ama esas hikaye olmayacagina karar verdim ve kendi esas hikayemi yazmaya basladim..."