MacBook Air'ler neden çöküyor

CHIP Online
04-07-2012, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın bu yepyeni cihazları neden birbiri ardına çöküyor? İşte bu sorunun cevabı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mac ... -cokuyor_34544.html

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Daha önce yayınladığımız haberimizde Apple'ın bazı MacBook Air'lerinde sorun yaşandığını dile getirmiştik. Bu bağlamda bir açıklama yapan internet devi Google, Mac'lerdeki sorunun Chrome'dan kaynaklandığını itiraf etti. Google, Chrome yüzünden çöken MacBook Air'lerin yeniden başlatılması gerektiğini kaydetti.


Chrome, yeni MacBook Air'lerdeki kernel panic'lerle sorun yaşıyor ve Chrome kendini kapatıp yeniden açacağına bilgisayarın tamamının reset'lenmesi gerekiyor. Google'a göre Chrome çökmelerin ana kaynağı; ancak problemin doğrudan Apple'ın MacBook Air sürücülerinin yol açtığının altını çiziyor. Yani bu sorunun üstesinden gelecek isim Google'a göre sadece Apple olabilir.


Google'dan yaşanan problemle ilgili yapılan açıklamada Chrome tarayıcı altında bazı grafik kaynaklarının problem yarattığı ve bunun Mac OS X'teki bir kısım çizim eklentilerinin tetiklediğini dile getirdi.


Google, sorunun düzelmesi için Chrome'a özel bir yama yayınlarken, yama kenren panic'te sorun çıkaran Chrome'un bu özelliklerinin kapatıldığı belirtildi.

Tüm Konu: MacBook Air'ler neden çöküyor

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Kaynak: www.chip.com.tr