Made İn Turkey

Kapalı Hesap (87147)
13-09-2008, 22:31   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
154 mesaj

----------------      Pardus     ------------------------
Arkadaşlar ortada Türk malı Adı altında ve gerçekten Türk'lere ait olan çıkmış bir işletim sistemi var ve kullanıcı sayısı çok az eğer biz bu sisteme destek olmazsak onu kim kullanacak yapanlar mı? yoksa anlaşmalı bilgisayar şirketleri mi? bence bu konu gereğinden fazla önemlidir çünkü eğer kullanım artarsa ona göre yazılmış yazılımlar ve donanımlarda artacaktır yani bir şekilde artık kendi sistemimiz olacak.Destek olmadan kimse elinizin altına Vista Ultimate veya Windows Seven koymaz, koymacaktırda sonuçda pazar bizim  olacak.Hatırlıyor musunuz?Bilmem hani Bill Gates gelmişti 2005 gibi, ülkemiz hakkında bir iki açıklama yaptı, açıklamanın en can alıcı noktası neydi biliyor musunuz peki?"Artık sizler sabahları internetten gazete okuyabileceksiniz" evet bunu söyleyen Microsoft başkanı yorum sizindir artık bir şekilde.
Elimizin altında duran fırsat ve imkan varken bu köstek niye?windows niye?Fırsat hiç küçümsenmeyecek kadar büyük gerek iş imkanı gerekse iş gücü bakımından.ARtık birilerine karşı sürekli bir muhtaçlık hissi duymadan kullanacağimız bizim diyeceğimiz işletim sistemimiz olacak, yalnız Hepberaber!

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (87147) ~ 14 Eylül 2008 13:36
KkAaYyAaHhAaNn
14-09-2008, 01:31   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Pardustan bahsediyorsunuz galiba ama önce düşünmek lazım internetsiz kullanıcı oranı nedir ve güncelleme olmadan ekran kartını dahi tanımayan sistemi kime nasıl kurdurursunuz önece ulusal işletim sistemi bizi bilecek ki bizde onu bilelim apartmanımızda 3 tane internetsiz pc kullanıcısı var onlar ister istemez microsoft ürünü kullanacaklar yani söylemek istediğim haa deyince olmuyor:D

kalamarr
14-09-2008, 03:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

tanımadığı ekran kartı sadece atidir. bunda pardus suçlu değildir. atinin kendisi driver bilgilerini vermiyor.

titi_boss_14
14-09-2008, 14:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

iyi yapıyor puhahaha

ensaronline
14-09-2008, 18:38   |  #5  
Yeni Üye
46 mesaj

E ati vermezse ati kullananlarda pardus kurmaz bu böyle gider. :) poha sardı bence!
Keşke güzel bişeyler yapsalar kullansak ama o pardus değil ;)

Kapalı Hesap (74491)
14-09-2008, 19:02   |  #6  
Kapalı Hesap
334 mesaj
ensaronline
E ati vermezse ati kullananlarda pardus kurmaz bu böyle gider. :) poha sardı bence!
Keşke güzel bişeyler yapsalar kullansak ama o pardus değil ;)
Forum ıcerısınde yanıtlanan konularda ...poha sardı hahaha puhaha... gıbı sozcukler ıcermezsenız sevınecegız okurken bunları gormek ınsanın mıdesını bozuyor bır fıkrınız var ıse onu soyleyın cok gulmek ıstıyorsanızda smıley kullanırsanız ıyı olur..

Arkadaslar pardus hakkındakı genıs bılgıye sou sayfadan ulasabılırsınız.

Ayrıca Ati sorunu hakkındakı bılgıye ıse ;

TuncaBozkurt
14-09-2008, 19:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Şunu söyleyeyim. Pardus özellikle ev kulanıcıları için ideal. Fakat pisi paket formatını oluşturmak Pardus'un en büyük hatalarından biridir. Diğer formattaki paketler daha kolay bulunabiliyor. pisi'yi oluşturmak için harcanan insan gücü, Pardus'u geliştirmek için kullanılabilirdi. Her ne kadar Pardus'u tamamen Türkler tarafından yazılmış işletim sistemi olarak görmesem de(Pardus bir Linux dağıtımı olduğu için) destek veririm.

KkAaYyAaHhAaNn
14-09-2008, 19:26   |  #8  
Taze Üye
13 mesaj

Ben İnternetsiz ev kullanıcılarından bahsediyorum pardus 2007.3 lynx kurdum geçenlerde ethernet kartımı tanımadı bende xp üzerinden ethernet driverini buldum kurdum pardusa sonra ekran kartını tanıtmak için 2 gün ğraştım daha sonra ekran kartının 3d ayarlarını yapmak için acayip bir dosya vardı onu değiştirdim ama her ne yaptıysam ekran kartı stabilite açısından neredeyse yerlerdeysi pardus 2008de de durum aynı söylemek istediğim internetsiz ev kullanıcıları nasıl kullanacaklar bu sistemi driver olmadan??

4ReacTiv
14-09-2008, 22:05   |  #9  
Yeni Üye
40 mesaj

Pardus bir linux yazılımı ancak Türk ler tarafından geliştirilmiş bir işletim sistemi,linux yazılımlarını her zaman destekliyorum.Ama unuttuğumuz bir şey var.
Linux işletim sistemleri harikadır ancak çok fazla bilgi gerektirir.Kodlar ile sorununuzu çözmeniz gerekir.Eğer ki zamanınız ve ilginiz varsa uğraşarak çözbilirsiniz.
Linuxlere şu anda bırakın Türkiye yi dünyada fazla destek yok,örnek vermek gerekirse bir çok yazılım ve program linux de çalışmıyor.Linux yazılımları ile bazıları çalışıyor ancak gene çalışmayanlar var.

Hiç bir kimse zamanını harcamak ve uğraşmak istemez.Birde şu anda ev kullanıcılarının % 90 ı bilgisayarı sadece vista yada xp olarak biliyor.Sadece oyun ve internet kullanılan bir makina sanıyor.Şimdi siz bu kişilere linux yükleseniz hiç bir şey yapamazlar.

Örnek vermek gerekirse bir tanıdık Pc açılmıyor gel FORMAT at diye telefon açtı ve gittiğimde power anahtarını kapattığını gördüm.Power anahtarını açınca pc açıldı.Sorduğumda o ne diye cevap aldım.

Eğer ki pc ye ilgi duyan kişiler varsa bu kişiler zaten araştırıp kuruyor.Ama genede bir kaç gün sonra sıkılıp geri windows yüklüyor.Windows un crackli hem uğraştırmayıp hemde ücretsiz olduğunu düşündüğünüzde insanlar daha yakın bakıyor.

Ben kendim linux kurdum oyun ve programlarda sorun çıkardığı için geri windows kurdum.Ekran kartını kurana kadarda anam ağladı...

baranay
14-09-2008, 22:34   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

vista sanki daha mı iyi bi urun herşeyi tanıyor ama bişi yapmak için kırk yerden soru soruyo onları evet hayır diye cevapladıktan sonra yöneticinize başvurun diyor bu yazılım asıl insanı kanser eder eksik olsun bizim olsun bari kurmuyorsunuz forumlarda destekleyin köstek olmayın.

KkAaYyAaHhAaNn
14-09-2008, 23:49   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

Köstek olduğumuz yok hem pardusun tamamen ulusal olduğu yalanını kim söylüyor anlayamadım pardus sadece bir çeşit fransada da pardusa ulusal işletim diyorlar anlayamadım:D Hak etsinler destek verelim daha kendilerine özel pencere kenarları yok siz destekden bahsediyorsunuz...

4ReacTiv
15-09-2008, 10:09   |  #12  
Yeni Üye
40 mesaj
baranay
vista sanki daha mı iyi bi urun herşeyi tanıyor ama bişi yapmak için kırk yerden soru soruyo onları evet hayır diye cevapladıktan sonra yöneticinize başvurun diyor bu yazılım asıl insanı kanser eder eksik olsun bizim olsun bari kurmuyorsunuz forumlarda destekleyin köstek olmayın.
Hocam kimse vista iyi demedi.Vistaya verilen destek linuxlara verilse en kralı olur.Ben her zaman MS yi yerden yere vuran linux u destekleyen biriyim ama ms ye verilen destek ne yazık ki linux de olmadığı için ve pc kullananların bilgileri çok az olduğu için hiç bir ev kullanıcısına yükleyemiyorum.(sebepleri yukardaki yazımda belirttim)

Pardus kendi çapımızda bir eğlence gibi bir şey çoğu ubuntu gibi işletim sistemlerinden alıntı olarak yapılmış bir şey.

Askeriye,Hastahane gibi sadece internet ile iş yapan yerlerde devletin pardus u yükletmesi gerekir.(Bunun için bir adım atıldı.)Ama deneyimsiz ev kullanıcıları çok zor öğrenir.

KkAaYyAaHhAaNn
15-09-2008, 21:21   |  #13  
Taze Üye
13 mesaj

Pardusun diğer bir eksisi ise kurumsal destek vermemesi maalesef

Fattur
15-09-2008, 21:34   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Konu yanlış yerde Değilmi?
İlk önce doğru yere açcsak sonra tartışma başlatsak daha doğru olmazmı?

titi_boss_14
16-09-2008, 00:25   |  #15  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

biz puhahaha dediğimize kızanlar heç düşünmüyormu bu konunun ne kadar ciddiyetten öte olduğunu yaw adam vistayı geliştirmek için 1 milyar euro harcmış pardus 2 milyon dolar harcamış bide adam parasıyla bütün yazılım firmalrını alır bee hem adam istermi kendisine rakip olmaya kalkan firmayı desteklermi ALLAH bilir linux u  desteklemesin diye para veriyordur ms