MakerBot Mini, Türkiye'ye geliyor!

CHIP Online
28-06-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ev kullanıcılarına hitap eden 3 boyutlu yazıcı MakerBot Mini, çok yakında Türkiye'de satışta olacak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mak ... -geliyor_48001.html

Dünyanın en çok satan 3 boyutlu yazıcı markası MakerBot'un Türkiye dağıtıcısı 3bFab, düzenlediği basın toplantısında 3 boyutlu yazıcıların Türkiye'de bireylere ve endüstriye sağlayacağı katkılara dair vizyonunu paylaştı. 3bFab, toplantıda ev kullanıcılarına hitap eden uygun fiyatlı yeni MakerBot Mini modelinin önümüzdeki haftalarda Türkiye'de satışa sunulacağının duyurusu da gerçekleştirildi.


Toplantıda 3 boyutlu yazıcıların Türkiye'de farklı sektörlere ve bireylere sunacağı fırsatlar ve 3bFab'ın bu alandaki vizyonu katılımcılara aktarılırken, 3 boyutlu baskı tekniğiyle hayata geçirilen ilgi çekici modeller ve 3 boyutlu yazıcıların farklı endüstrilerde kullanımına dair örnekler de sergilendi.


Tüketicileri üreticilere dönüştüren endüstriyel devrim başlıyor            


3bFab Genel Müdürü Hakan Güzelgöz, MakerBot'un geniş vizyonu ve uygun fiyatlı ürünleriyle üç boyutlu yazıcı teknolojilerinin gelişiminde ve yaygınlaşmasında önemli bir rol oynadığını söyledi.


3bFab olarak tüketiciler arasında yaygın bir akıma dönüşme yolunda hızla ilerleyen 3 boyutlu yazdırma teknolojilerine dair gelişimi Türkiye'ye de eş zamanlı olarak yansıtmak amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Güzelgöz, şu bilgileri verdi:


"Dünya, 3 boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasıyla bireylerin de üretimde ve tasarımda söz sahibi olacağı, tüketicilerin üreticiye dönüşeceği yeni bir endüstriyel devrime hazırlanıyor. Bu çok yeni bir teknoloji ve insanlar bunun getireceği potansiyeli yeni yeni anlamaya başlıyor. Biz bu alandaki ürünleri ve bilgi birikimini gecikmeden Türkiye ile buluşturmak istedik. Dünyayı değiştirecek bu vizyonun Türkiye'de de bir an önce keşfedilmesini sağlamak, tasarım ve Ar-Ge alanında kullanımını teşvik ederek Türkiye'nin sanayi gelişimine destek olmak istiyoruz."


Tüm Konu: MakerBot Mini, Türkiye'ye geliyor!

Kaynak: www.chip.com.tr