Mart 2008 Sayısı..

ssaraloglu
01-03-2008, 19:09   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

arkadaşlar dergiyi bu üçüncü alışım oldu (ocak. şubat mart)... Üç dergiyi birleştirsek içerik olarak heralde bir dergi etmez diye düşünüyorum...

Mart sayısını büyük bi istekle bekledim aradım. Ama benim için hüsran oldu... ya bi derginin içeriğinin yüzde 90'ı reklam olur mu bu nasıl bi yayın anlayışı... Reklam okumak için mi her ay 6 ytl para veriyoruz...Derginin 2 sayfası bilgisyar kullanıcıları için freeware kısmı bi kaç tane nero'ya rakip programı koymuşlar.. başka hiçbirşey yok.. Burdan yetkililere sesleniyorum bu şekilde bence insanları sömürmekten başka birşey yapmıyorsunuz. İnsanların işine yarayacak yayınlar yapmak yerine kendi cebinizi düşünüyorsunuz...

Bu dergiyi son kez alışımdı. Bir daha kesinlikle almayı düşünmüyorum. Chip dergisi benim gözümde gereksiz içi boş olan bi dergiden öteye gidememiştir...

CU_GS7
01-03-2008, 19:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Almazsın olur biter.. Ben de almıyorum..

King1905
02-03-2008, 00:34   |  #3  
Yeni Üye
31 mesaj

Henüz dergiyi incelemedim ama sırf hediyesi dvd ile verdiğin parayı hakediyo.. (TAM SÜRÜM-ingilizce,asp eğitimi)

uGuR.uK
02-03-2008, 12:52   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
CU_GS7
Almazsın olur biter.. Ben de almıyorum..
yas
03-03-2008, 13:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Mart Sayısı için başlık açılmış madem ben de aklımdakini yazayım.

Geçen ay başlayan ve bu ay devam eden "Facebook" hackleme yazılarını beğenmedim. Daha önceki sayılarda facebook'da gizliliğimizi nasıl koruyacağımıza dair tavsiyelerde bulunan dergi, son iki aydır tam tabiri ile "hırsıza yol gösteriyor".

Ben resimlerimi, arkadaşlarımı, bilgilerimi gizliyorsam gayet basit bir mantık ile herkesin görmesini istemiyorumdur. Hele hele hiç tanımadığım, bir mesaj atıp tanışmaya dahi cesaret edemeyen, fırsatını bulduğunda resimlerimi, bilgilerimi çalacak sosyopatlardan sakınıyorumdur. Şimdi bu tiplere yol göstermenin bir izahı var mı acaba? Siber zorbalar size minnettardırlar herhalde.

Açıklarına, sakıncalarına işaret etmek ayrı bir şey, düpedüz nasıl yapılacağını anlatmak ayrı birşey.

Tribüne oynuyorsunuz abicim. Yapmaktan çok bozmayı marifet gösteriyor, Hacker v.s . düzenbozucu tipleri yüceltiyorsunuz. Örnek olmanız gerekirken hem de!

Son Düzenleme: yas ~ 03 Mart 2008 13:46
Der Rote BaroN
11-03-2008, 21:08   |  #6  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Dergiler DVD vermeye başladığından beri hiç bir dergiyi içeriği için almaz oldum. Sadece dvd içeriğine bakar oldum. Ama...
Aması var. Konular hep aynı. Dergiler arasında konular değiştirilip değiştirilip tekrar önümüze konuyor. Yaratıcı bir şeyler göremiyorum. Sıradan bir konu rekabeti almış başını gidiyor.

Manşete büyük harflerle yazılan konuyu açıp baktığınızda zaten bildiğiniz bir şey olduğunu görüyorsunuz. Buna pazarlama aldatmacası diyorum ben.

skrespin
27-03-2008, 09:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
261 mesaj

Chıp dergısını sevıyorum reklamı vs ılgılendırımıyor; her sayıda ısıme yarayan bır seyler ılla cıkıyor.
yalnız ne zaman ınternetten takıp etmeye basladıysam dergının ıncerıgı o kadar az gelmeye basladı bana.
1 ay once ınternet sıtesınde okudugum konular onumuzdekı ayın dergısınde karsımıza gelıyor :)
e tabı onlarda haklı; yalnız pıyasadakı bır cok dergıden daha az reklamları var.
+
chıp sadece bır dergı olarak degerlendırılmemlı
hangı dergının 7/24 online servisi  var

kasvaa
31-03-2008, 14:22   |  #8  
Taze Üye
6 mesaj

reklamlar dergiyi bozuyor ama piyasa bozuk:)

TuncaBozkurt
25-04-2008, 08:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

3-4 senedir aboneyim CHIP Dergisine. Bazen içeriğin tatmin etmediği oluyor. O aylarda CHIP'e ek olarak PCNet veya PCMagazine alıyorum. Bazen her ikisini de aldığım oluyor. Ama şu da var ki, en azından bana göre, o içeriğin kötü olduğu aylarda diğer dergilerin de içerikleri pek iyi olmuyor. Üç derginin toplam içeriği, bir adet iyi içerikli CHIP'e yaklaşamıyor bile. Benim CHIP'te tek beğenmediğim taraf, ara sıra verdiği 100 küsür tane freeware programı kapağında tam sürüm olarak tanıtması. Freeware'lar da tam sürüm kategorisine alınabilir. Fakat çok sayıda okurun bunu ücretli programın tam sürümü olarak anladığını düşünüyorum. Bunun dışında genel olrak eksik yok gibi.

muka_19
20-01-2009, 19:43   |  #10  
Yeni Üye
26 mesaj

arkadaşlar bende mart sayısını aldım ama dvd çizildi bana learn to speak english deluxe 9 lazım elinizde varsa bana gönderebilirmisiniz ücreti ne ise verebilirim

ofluvahdet
08-04-2009, 18:29   |  #11  
Taze Üye
18 mesaj
King1905
Henüz dergiyi incelemedim ama sırf hediyesi dvd ile verdiğin parayı hakediyo.. (TAM SÜRÜM-ingilizce,asp eğitimi)
Hangi sayısında abi... Daha yeni almaya başladım çok şeyler kacırdığımın farkındayım