masa üstü pc'm de kamera sorunum

sıcak
26-08-2009, 02:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Sevgili arkadaşlarım;Masa üstü pc'mdeki kameram normal olarak çalışıyordu ta ki Avermedia MC-113 analog tv kartını Pc me takıncaya kadar..Bu kartı taktıktan sonra kamerayı pc mdeki kendi ikonundan açıyorum normal olarak kamera çalışıyor.Fakat pc m deki program listemden kamerayı açınca siyah bir ekran çıkıyor...Bu siyah ekran yüzünden msn de de kamerayı açınca aynı siyah ekran ile karşılaşıyorum.Bunun bir çözüm yolu var mıdır..Tv kartımın programını pc mden kaldırdım yine aynı sorun zira programı kaldırsam bile tv kartı pc mde takılı olduğu için durum değişmiyor.Kamera nın programını da kaldırıp tekrar kurdum yine aynı netice...Lütfen yardımlarınızı beklerim...Herkese iyi geceler dilerim...

proxymccasey
26-08-2009, 15:21   |  #2  
proxymccasey avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

ekran kartını çıkarıp da denedinmi sonra?

sıcak
26-08-2009, 22:53   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Ekran kartı ile ne alakası vardır anlamadım ama yine de teşekkür ederim.Bu arada sorunumu güncelleştirmiş oluyorum.Lütfen ustalar bir yardım edin lütfen....

sıcak
27-08-2009, 05:46   |  #4  
OP Yeni Üye
36 mesaj
Alıntı: sıcak  
Sevgili arkadaşlarım;Masa üstü pc'mdeki kameram normal olarak çalışıyordu ta ki Avermedia MC-113 analog tv kartını Pc me takıncaya kadar..Bu kartı taktıktan sonra kamerayı pc mdeki kendi ikonundan açıyorum normal olarak kamera çalışıyor.Fakat pc m deki program listemden kamerayı açınca siyah bir ekran çıkıyor...Bu siyah ekran yüzünden msn de de kamerayı açınca aynı siyah ekran ile karşılaşıyorum.Bunun bir çözüm yolu var mıdır..Tv kartımın programını pc mden kaldırdım yine aynı sorun zira programı kaldırsam bile tv kartı pc mde takılı olduğu için durum değişmiyor.Kamera nın programını da kaldırıp tekrar kurdum yine aynı netice...Lütfen yardımlarınızı beklerim...Herkese iyi geceler dilerim...
Güncel '... Acilen yardımlarınızı bekliyorum sevgili arkadaşlarım...

Süleyman.
28-08-2009, 02:05   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sürücüleri güncelleyin.

clickonline
28-08-2009, 02:59   |  #6  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Webcam ve tv kartı görüntüleme cihazı olduğundan twain dosyalarını ortak kullanmaktadırlar.

Msnde siyah ekran olmasının nedeni tv kartını taktıkdan sonra görüntü ve ses kurulumunu yada sihirbazını yeniden webcam'ine göre ayarlamadığından dolayı siyah ekran alıyorsun.

Yani msn son kurulan yeni donanımı görüyor yani tv kartını.

Hatta bazı tv kartları hangi kanalda bırakılırsa o an msnde o kanalı karşı taraf seyretmekte : )

Yeniden sihirbazı aç msnden kameranı göster.

TV programındanda tv kartını seç tamamdır.