masaüstü arkaplan sorunu

HPQ-User
12-02-2009, 04:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mütevazi sormuş:
masaüstüme arkaplan resim atayamıyorum. hangi resme gelip masaüstü arka plan olarak ayarla desem nasaüstünde hiç birşey gözükmüyor.birde özellikle resimlerim ve videolarım klasörlerindeki resimlerin adları gözüküyor kendi ön görüntüleri gözükmüyor.görünüm sekmesinden boyutunu değiştirdiğimde resimler görünmeye başlıyor. sistem geri yükleme yaptım ancak bir fayda vermedi. bir forumda bu konu ile alakalı birinin dediği şu yolu izledim yine bir şey olmadı.

arkadaşın tavsiyesi şuydu:

Aşağıdaki metni notepad e kopyalayın. Sabit bir klasöre kaydedin. uzantıusını .reg olarak değiştirin. Çift tıklayın ve uyarılara tamam diyerek devam edin.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]
"NoActiveDesktop"=-
"ForceActiveDesktopOn"=-

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

lütfen yardım . bu işin içinden çıkamadım. ne olduysa birden oldu anlamadım vallahi.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista hom premium kullanıtorum. çift çekirdek ve 3 gb ram. 516 mb paylaşımlı ekran kartı nvidia geforce 7100 gs.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6 (.NET CLR 3.5.30729)

ufuk_35
13-02-2009, 02:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Aynısı bende eski bir combofix ile vistayı tarattığım için olmuştu. Format atmıştım. Büyük klasör simgeleri kare kare görünüyordu. Sistem geri yükleme hata veriyordu.