masaüstü görünmüyor

Mustilucky
01-01-2010, 23:09   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

slm arkadaşlar. win7 de bu masaüstü konusunda yardımınıza ihtiyacım var. bilgisayarı açtığım da eğer hiç hoş geldiniz ekranı falan görünmezse sadece masaüstü duvar kağıdı ekrana geliyor başlat çubuğu dahil hiç birşey gelmiyor. bu son zamanlarda çok sık yapmaya başladı. yardımcı olurmusunuz sizce ne yapmalıyım. kaldırıp yeniden kurdum win7 yi ancak ilk açılmadan normal şekilde hşgeldiniz ekranı geldikten sonra herşey geliyordu hemen sonrasında yukarıda bahsettim durum meydana geliyor. çalıştır deyip explorer.exe dosyasını da çalıştıramıyorum. ilginize şimdiden teşekkür deerim.

Karub
01-01-2010, 23:21   |  #2  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Ctrl+Alt+Del > Görev Yöneticisi > Dosya > Yeni görev > explorer.exe > tamam

Yukarıdaki yolu deneyin

Son Düzenleme: Karub ~ 01 Ocak 2010 23:45
Mustafa@PC
02-01-2010, 00:56   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Msconfig - başlat sekmesinin fotosunu buraya koyabilirmisiniz ?

ADEM-KAYA
02-01-2010, 01:03   |  #4  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Msconfig - başlat sekmesinin fotosunu buraya koyabilirmisiniz ?
Arkadaş uykuya dalmış sanırsam.Gülümseme ortalarda yok.

Mustilucky
10-01-2010, 19:31   |  #5  
OP Yeni Üye
47 mesaj

slm arkadaşlar kusura bakmayın açamadım kaç gündür win7 yi bende vistaya döndüm. dediğiniz yöntemleri daha önce denedim ancak cttrl+alt+del ile falan ekrana hiç birşey çıkmıyor aksine ekranda olan masaüstü duvar kağıdı bile ekrandan kayboluyordolayısıyla ne görevi sonlandır ne de yeni görev gibi şeyleri yapamıyorum açıldığında ekrana sadece masaüstü duvar kağıdı geliyor ctrl+alt+dele bastığımda ekran kararıyor herşey kayboluyor aklına eserse de herşey normal açılıyor.

Mustilucky
02-02-2010, 21:19   |  #6  
OP Yeni Üye
47 mesaj

arkadaşlar tekrar merhabalar. sorunuma yardımcı olacak bi arkadaşım yok mu burada. ben bi süre interneti iptal etmek durumunda kaldım şimdi yeniden açtırdım kusura bakmayın. son mesajımda da dediğim gibi, bahsettiğiniz hiç bir şey yapılmıyor yeni görevler için. sadece masaüstü görünüyor. ancak benim aklıma takılan bir durum var. benim ekran kartından analog ve dvı olmak üzere iki monitör çıkışı var. ikisi de monitöre bağlı şu anda vistada hiç bir sorun çıkarmamasına karşın (win7 nin ilk sürümünde de sorun yoktu) win7 7600 kurduktan kısa bi süre sonra aklına estiği zaman bu sorunu çıkarmaya başladı. umarım detaylı olarak anlatabilmişimdir sizlere. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.