Masaüstü Pc Görüş ve Cevaplarınız

HolySprit2
05-02-2012, 15:46   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

Merhaba arkadaşlar sayenizde toplama masaüstü bilgisayar topladım.Alalı 1 ay oldu.Fakat sistemle ilgili bazı sorular sorcaktım.
1-Bu sistemde kesinlikle uymamış değiştirilirse kesin faydası olur dediğnizi bir şey var mı?
2-Bilgisayar ilk aldığım günlerde çok iyi performans veriyodu şimdi bir an olsun performansı biraz azaldı açılması kapanması bunun için hangi program ve antivirüs öneririrsiniz?
3-Windows 7 32 bit kurdum.64 bit kursam büyük bir performans artışı görülür mü ?
Eğer sorularımı yanıtlarsanız minnettar kalırım.Teşekkürler... 

İşlemci amd phenom 2 x4 965 

HolySprit2
07-02-2012, 17:45   |  #2  
OP Yeni Üye
46 mesaj

Yokmu sorumu cevaplayabilecek bir kişi ?

Mertcan0725
07-02-2012, 18:07   |  #3  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

aldıktan 1 ay sonra yavaşlaması normal değil,64 bit kursan çok daha iyi olur tabi ki işlemcin 64 bit destekliyor yani şöyle düşün işlemcin verileri işlerken 64 ayrı kanaldan bu verileri işleyebiliyor bunları yol şeridi olarak düşünebilirsin su an sen 32 şeridi kullaıyorsun ama 64 e geçiş yaptığını düşünürsen performansı sen düşün veriler daha rahat işlenecek ayriyetten 4 gb ramin var 64 bit kurman daha iyi olacaktır çünkü 64 bit en az 4 gb ram öneriliyor senin sistem tam performans çalışır,hdd yi çok doldurduysan gereksiz program,oyun vs ne varsa gereksiz olan kaldır ,advancaed system care ile baştan aşşağı temizlik yapabilir ayrıca ccleaner ile gereksiz dosyaları silebilirsin,defraggler disk birleştirme bu iyi gelir ,ayrıca başlangıçta açılan programlara dikkat et başlat/çalıştır/msconfig yaz başlatma menüsünde antivirüs haricindekilerinin tümünü kaldırarak sistemi açılışta rahatlatabilirsin biraz uzun oldu ama aklıma gelenler bunlar bunların dışında sistem gayet iyi tam bir oyun bilgisayarı olmuş ve uzun süre yükseltme yapmana gerek yok yani sisteme denecek laf yok kısacası

savsar
07-02-2012, 19:09   |  #4  
savsar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
366 mesaj

pc  çok hoş olmuş güzel toplamışsın ramını hyprx alabilirdin ama çok farketmez kötü yapmamışsın anakart kötü olmuş kasa çok ucuz ve kalitelidir ama çok toz tutar. ekran kartında çok iyi seçim yapmşsın endişelenme :D

HolySprit2
08-02-2012, 18:50   |  #5  
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: Selahattin Yıldırım  
aldıktan 1 ay sonra yavaşlaması normal değil,64 bit kursan çok daha iyi olur tabi ki işlemcin 64 bit destekliyor yani şöyle düşün işlemcin verileri işlerken 64 ayrı kanaldan bu verileri işleyebiliyor bunları yol şeridi olarak düşünebilirsin su an sen 32 şeridi kullaıyorsun ama 64 e geçiş yaptığını düşünürsen performansı sen düşün veriler daha rahat işlenecek ayriyetten 4 gb ramin var 64 bit kurman daha iyi olacaktır çünkü 64 bit en az 4 gb ram öneriliyor senin sistem tam performans çalışır,hdd yi çok doldurduysan gereksiz program,oyun vs ne varsa gereksiz olan kaldır ,advancaed system care ile baştan aşşağı temizlik yapabilir ayrıca ccleaner ile gereksiz dosyaları silebilirsin,defraggler disk birleştirme bu iyi gelir ,ayrıca başlangıçta açılan programlara dikkat et başlat/çalıştır/msconfig yaz başlatma menüsünde antivirüs haricindekilerinin tümünü kaldırarak sistemi açılışta rahatlatabilirsin biraz uzun oldu ama aklıma gelenler bunlar bunların dışında sistem gayet iyi tam bir oyun bilgisayarı olmuş ve uzun süre yükseltme yapmana gerek yok yani sisteme denecek laf yok kısacası
Gerçekten yorumların için çok teşekkür ederim.Kesinlikle önerilerini dikkate alıcam.64 bit kurarım artık gereksiz oyun program vs asla bulundurmam advanced system care ve ccleaner yüklü gerçekten teşekkür ederim yorumun için ... :)

HolySprit2
08-02-2012, 18:51   |  #6  
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: savsar  
pc  çok hoş olmuş güzel toplamışsın ramını hyprx alabilirdin ama çok farketmez kötü yapmamışsın anakart kötü olmuş kasa çok ucuz ve kalitelidir ama çok toz tutar. ekran kartında çok iyi seçim yapmşsın endişelenme :
Evet anakart samsun stokta bulunmadığı için bu kartı almak zorunda kaldım bende hiç beğenmedim açıkçası kasa için de 1 ay geçti temizliği yaptım evet toz almış biraz görüşlerin ve yorumun için teşekkür ederim :D

HolySprit2
08-02-2012, 21:24   |  #7  
OP Yeni Üye
46 mesaj

Başka görüş ve önerisi olan arkadaş varmı ? :)