Masaüstü yerine siyah ekran geliyor acil yardım

sertacparlak
03-01-2010, 00:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımı en son açtığımda çokça virüsle karşılaştım bi anda, virüs programıda silmeye yeterli olmadı sanırım ya da ben başaramadım şimdi bilgisayarımı açtığımda  windovs sesi gelinceye kadar her şey normal tam masaüstü gelecek derken donup kalıyor siyah bir ekran ve sadece bir imleç, imleci hareket ettirebiliyorum ama başka bir şey yok Ctrl+Alt+Delete kombinasyonu da çalışıyor ve her şey normal görünüyor ama bir türlü masaüstüne kavuşamıyorum güvenli modda da sorun aynı ve en önemlisi bu işi verilerimi kaybetmeden halletmem gerekiyor ne yapabilirim çok acil yardım bekliyorum... bu arada vista kullanıyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

waybe
03-01-2010, 01:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

1. Ctrl+Alt+Delete  >uygulamalar > yeni görevden explorer.exe çalıştırmayı dene açılır ise bilgilerini flaş disk e taşı bu yol işe yaramassa
2.cd den çalışan bir işletim sistemi bul ve PC ni cd den başlatmaya alıp çalıştırmayı den açılırsa sistem diskten bilgilerini flaş disk e taşı
3.cd bulamam veye bulamadım diyosanda hdd ni sök başka bir pc ye tak hdd ye girip bilgilerini flaş disk  kopyala
4.bilgilerini kurtardıysan temiz bir format at

sertacparlak
03-01-2010, 22:54   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Çok teşekkür ederim. Yardımınız için 1. yol işe yaradı.

ADEM-KAYA
03-01-2010, 23:00   |  #4  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Sistemini NIS 2010 ile tarat ek olarak.