masaüstüm kayboluyor!!!

HPQ-User
04-09-2008, 01:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

trex sormuş:
aslında sorun yazılım mı yoksa donanımmı anlamadım.bir kac gun once sorunum yokken pc yi actıgımda masaustu geliyor sonra simgeler tıklanamaz hale geliyor ve yenile dedigimdede masaustundeki hersey kayboluyor sadece arka plandaki resim mevcut sorunu anlayamadım.tarayıcım ve programlarım calısmakta ama.acaba format mı gerekiyor?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
intel core 2 duo 2.2 ghz 2 gb ram 160 gb sata

İnternet Tarayıcı: Opera/9.51 (Windows NT 6.0; U; tr)

tumu05
04-09-2008, 01:39   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

C:\Documents and Settings\'oturumunuzun ismi örn:(umut)'\Desktop
simgelere bu adresten ulaşabiliyorsanız masa üstüne gelin mausla sağ tıklayın Simgeleri yerleştir\Masaüstü simgelerini göstere tıklayın

Semih Özyurt
04-09-2008, 01:51   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bilgiasayarı Güvenli Modda Aç Sistemi Geri Yükle!

sorun düzelir kuvvetle muhtemelBeğendimBeğendimBeğendim

Semih Özyurt
04-09-2008, 01:54   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

kessinlikle yazılımdır

Semih Özyurt
04-09-2008, 02:00   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

arkadasım   işletim sistemi cdsini tak format atar gibi işlemleri yap biçimlendire gelince r ye bas onar yap sorun düzelir

tumu05
04-09-2008, 02:14   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

semih_ozyurt arkadaşım amacın mesajlarının fazla gözükmesimi? gereksiz yere 2 tane mesaj yazmışsın hele 2. mesajın birşey eklemek istiyorsan edit yaparsın yanınada not yazarsın ...

Semih Özyurt
04-09-2008, 02:19   |  #7  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj
tumu05
semih_ozyurt arkadaşım amacın mesajlarının fazla gözükmesimi? gereksiz yere 2 tane mesaj yazmışsın hele 2. mesajın birşey eklemek istiyorsan edit yaparsın yanınada not yazarsın ...
amacım o değilde düzenlede yazamadım ondan tek tek yazdım

viking20
04-09-2008, 02:44   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/Masaustu-simgeleri-yok_t70873.html

Kapalı Hesap (34907)
04-09-2008, 08:14   |  #9  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım sisteminizde bulunması gereken sistem dosyalarından eksikler var.,ya sildiniz yada başka bir x proğram sildi silinemeyen proğramların silinmesi sonucu bu tür sorunlar oluşur.,çözümü onarın,veya yeniden vistada özgün ayarlarınız ile kurulum yapın vista old dosyası ile son kullanıcı masa üstü dahil tüm özgün ayarlar'ile kurulum yapar.

Bir CD veya DVD'den Windows'u başlatma (yeniden kurmak,Onarmak,)
format atacaksınız onarım yapacaksınız bot'lu(XP,Vista) kurulum bios'a giriş ayarları.
Bilgisayar işletim sistemi yüklenmeye başlamadan önce BIOS ayarlarına girmek için kullanılacak tuşa basmanız için sizi bir iki saniye kadar bekliyor. BIOS'a girmek için genellikle kullanılan yöntem bilgisayar açıldığı anda gerekli tuşa basmak, çünkü iletinin görüntülendiği an kaçırılırsa bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor. Genelde bilgisayarda bu tuş DEL, F1 veya F2 oluyor. Eğer açılış sırasında BIOS ayarlarına giremiyorsanız, kullanım kılavuzuna bakmanızı ve hatta gerekirse üreticinizle temasa geçmenizi öneririm.

Advanced Bios features menüsü ne giriyoruz

(Boot sequence)
Sistemin açılışta arayacağı sürücülerin sıralamasını belirtir
CD,DVD 1.
HDD 2.Sıraya alıyoruz
Save settings and Exit
Yapılan değişiklikleri kaydederek setup'tan çıkıyoruz.

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Windows yükleme CD'sini veya DVD'sini yerleştirin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. İstendiğinde herhangi bir tuşa basın ve yönerge görüntülenirse bunları izleyin.

3. Windows'u Yükle sayfası göründüğünde, yükleme işlemini başlatmak için Şimdi yükle'yi tıklatın veya sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.

4. Yönergeleri izleyin.

kurulum bittikten sonra biostaki işlemi HDD 1.sıraya CD,DVD2.sıraya alıp Save settings and Exit
Yapılan değişiklikleri kaydederek setup'tan çıkıyoruz.

not:
BIOS'ta yanlış değişiklikler yapmanın bilgisayarınızı çalışmaz duruma getirebileceğini unutmayalım.Bu gibi durumlarda BIOS sıfırlama (reset) tüm ayarları varsayılan "fabrika ayarlarına" getirebiliyorsunuz, ancak bu ayarlar yalnızca "varsayılan" oluyor, "iyileştirilmiş" değil.Adımları izlemeniz gerekiyor.

daha ayrıntılı BİOS ve donanım güncellemeleri hakkında bilgi istiyorsanız.