Masaüstündeki Dosyalar Kayboluyor

hyggelig
01-12-2017, 15:45   |  #1  
hyggelig avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar, bir tanıdığım masaüstüdeki dosyaları diskte fazla yer tutuyor diye harici harddiskine atmış. (masaüstünden direk mi attı yoksa C: nin içinden mi bir şeyler aldı bilemiyorum) . Harici harddisk bilgisayara takılıyken her şey normal fakat çıkardığımızda masaüstündeki dosyalar kayboluyor, yalnızca bilgisayarım, çöp kutusu, denetim masası vs kalıyor. Tekrar taktığınızda dosyalar geri geliyor.. harici harddiskin içi oldukça karışıktı, vaktim kısıtlı olduğundan detaylı arayamadım ama bir sistem dosyası olmalı diye düşünüyorum. bana kalırsa masaüstü ile ilgili sistem dosyalarını komple kopyalamış ve çıkardığımızda windows default bir desktop görüntüsü veriyor.  Son olarak harddiskin içi şu şekilde : (C Diski 1.2.3 (sayılar sallama) / Dosyalar). yani sistem dosyası varsa neyi nereye koyacağımı bulamadım. İşletim sistemi windows 7. 3 gün içinde çözebilirsek çok iyi olur, herkese teşekkürler.

gelengiden
01-12-2017, 16:51   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
29 mesaj

belli zaten harıcı diskte olduğunda çünkü çkardığında kayboluyor taktığında geri geliyor dosyalar,o zaman 

kafa takmayı gerek yok.harıcı disk i içine iyice incelle bulursun dosyayı

White-Fox
01-12-2017, 23:40   |  #3  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

c/kullanıcılar/kullanıcı/masaüstü 

bu adres masaüstünün file system üzerinde bulunduğu konumdur.