Masaüstünüzü internete taşıyın

CHIP Online
18-06-2008, 14:56   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Jooce.com, kolay ve eğlenceli ara yüzüyle internet üzerindeki masaüstünüz olmaya aday.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Masa ... e-tasiyin_7370.html

Jooce.com, aslında internet üzerinde verilen bir veri saklama hizmetinin sitesi. Fakat farklı ara yüzüyle, internet tarayıcınızda tıpkı bir masaüstü gibi görünüyor ve dosyalarınızla ilgili birçok işlemi bilgisayarınızda yaptığınız gibi yapabiliyorsunuz.

Sitenin ilk göze çarpan özelliği, internet üzerinden MSN, Yahoo, AIM ve ICQ’ya bağlanabiliyor olmanız. Sitenin kontrol paneline girip gerekli ayarları yaptığınızda, solda yer alan panelde istediğiniz messenger programı açılıyor.

Diğer bir özellik ise sitede saklanan dosyaların, tıpkı bilgisayarınızdaki gibi bir masaüstünde görebiliyor ve düzenleyebiliyor olmanız. İsterseniz bir klasör açıp dosyalarınızı gruplandırabilir ya da üstlerine tıklayıp görüntüleyebilirsiniz. Üstüne tıkladığınız resimler veya videoları anında izleme şansına sahipsiniz. Site, bunlara ek olarak 2 farklı masaüstü sunuyor. Her masaüstünü farklı düzenleyip farklı dosyalar saklayabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz dosyaları paylaşıma açıp anında arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ya da onların paylaştığı dosyaları görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sitenin önemli bir özelliği de alan büyüklüğü sınırlaması olmaması ve tüm bu hizmetleri ücretsiz olarak kullanabiliyor olmamız.

Tüm konu: Masaüstünüzü internete taşıyın

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Jooce.com'un verdiği hizmet hakkında düşünceleriniz...

neverofnever
18-06-2008, 15:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

Ben cidden çok sevdim bilgisayarı internet cafelerde kullananlar için iyi düşünülmüş.

frkn_ua
18-06-2008, 19:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

fazla incelemedim ama mükemmel görünüyor ve kullanışlı :)

yemre_kara
18-06-2008, 20:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
360 mesaj

hmm
çokk güzel yyaa saol

Der Rote BaroN
18-06-2008, 21:44   |  #5  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Birileri özel hayat kavramını sinsice yok ediyor sanki.

Kapalı Hesap (72089)
18-06-2008, 23:07   |  #6  
Kapalı Hesap
351 mesaj

jooce iyi güzelde aktarım hızı çok yavaş 42kpbs den yukarı çıkmıyor.

mehmetcc
18-06-2008, 23:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

süper çok güzel kısacası başka bir yerde ftp dizinine bağlanmak isterdim ve smf gibi basit scriptleri bu sayede kolayca kurabiliyorum.msn özelligi cabası.

PsikozY
19-06-2008, 00:06   |  #8  
Üye
90 mesaj

Sabrı olana güzel bir uygulama. Güvenlik konusunda sıkıntı olmazsa (paylaşmaktan çekinmem ama orda kalsın :D) çok işime yarayacak gibi.