Maus kitlenmesi

HPQ-User
09-07-2009, 11:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

neyzen sormuş:
laptop mausunu kontrol edemiyorum..takiliyor yada istemedigim yerleri tıklıyor..veya maus imlecini hareket ederken tıklama yapıyor...laptop cd sürücüsü bozuk olduğu için format atamıyorum...touchpad yazilimini tekrar yüklemek istedim tam yazilimi bulamıyorum...bu sorunu çözmek için yardımcı olursanız sevinirim...tşkler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarim ögretmen kampanyasindan aldiğim toshiba L10-101 laptop...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Banned
09-07-2009, 11:23   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Touchpadin sürücüsünü yeniden yüklemen gerekiyor sorun direk touchpad'den de kaynaklı olabilir ya harici bir masue kullan ya da teknik bir servise göster çünkü laptop olduğu için fazlada açıp kontrol etme şansın yok.

cinar844
09-07-2009, 11:51   |  #3  
cinar844 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
625 mesaj

mouse ile ilgili yaşadığım benimde bir sorunum var :
mouse ile bazan bir kere bile tıklayamıyorum bazan ikinci bazanda üçüncü tıklamamda tıklama yapabiliyorum ama bazanda bir kere bile tıklama yapmayan mouse bazanda iki kere peşinen tıklama yapıyor ve alttaki pencereyi kapatıyor maalesef hiç istemeden bazanda şu sorunu yapıyor mouse ile tıklama esnasında bir şeye tıkladığımda mesela bilgisayarı kapatmak istiyorum mesela başlata basıyorum ama tıklar tıklamaz kayıp oluyor tekrar tıklamama rağmen yine aynı oluyor genelde bir kez daha tıkladığımda ise anca menüyü görebiliyorum.
ama bu sorunlar her zaman olmuyor bazan ama sık sık oluyor
ben bu sorun için sırf sadece format attım ama ne yazikki bir düzelme olmadı bilgine şimdi bu gün mouse mi alıp servisin yolunu tutacam sana da kolay gelsin.

eolos
09-07-2009, 12:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

laptoun kendi internet sitesinden sürücüsünü indirebilirsiniz ayrıca arkadaşlaın dediği gibi sorun donanımsal olabilir bunu çözmek içinde servise götürün