Mavi ekran hatası..(yardım)

Sagolera
04-10-2008, 16:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
806 mesaj

Bugün pc'yi açtığımda mavi ekran uyarısı aldım ve internneten araştırdım en iyi yol format atmak yazıyodu,pc'ye format attım.Pc normal olarak açıldı ve bilgisayarımdan/d: bölümüne dosyalarıma bakmak için girmek isteyince bilgisayar 5-10 saniye kastı ve KERNEL_DATA_İNPAGE_ERROR hatasını verdi ve yeniden başladı.Ne zaman d: bölümüne girmek istesem pc kasıyor ve 5-10 saniye sonra mavi ekran hatası verip kapanıyor.Sizden istediğim şey d:'deki dosyalarımı yedeğini nasıl çıkarabilirim?Çünkü cd'ye yazdırmak istediğimde program tarayınca gene kapanıyor pc.Bu sorun neyden kaynaklanabilir?Bilen arkadaşlar lütfen yardım bekliyorum.

Sagolera
04-10-2008, 17:05   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

arkadaşlar yardım eden yok mu ya??

escape
04-10-2008, 17:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

Arkadaşım kernel hata uyarısının o kadar çok sebebi varki ama bunların başında ram'ler gelir ram'lerin hakkında bilgi verebilirmisin birde O.C yaptınmı yaptıysan ayarlarını default yapman gerekir ram testi yapmanı öneririm C:/config.sys dosyasına DEVICE=C:\WINDOWS\HIMEN.SYS\TESTMEM:ON satırını ekle windows'u yeniden başlat açılırken ekranda xxx:xxxx adresinde güvenilmez bellek adresi bulunduğuna dair bir mesaj alırsan bellek problemi vardır.Ancak bu mesaj herzaman çıkmayabilir bellek testi yapan programlar var onlardan birisini kurup ram testi yapabilirsin

viking20
04-10-2008, 17:46   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.microsoft.com/technet ... /6096.mspx?mfr=true

Sagolera
04-10-2008, 21:55   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj

arkadaşlar şurdada açtım şuraada baksanıza

Sagolera
04-10-2008, 21:58   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
806 mesaj
escape
Arkadaşım kernel hata uyarısının o kadar çok sebebi varki ama bunların başında ram'ler gelir ram'lerin hakkında bilgi verebilirmisin birde O.C yaptınmı yaptıysan ayarlarını default yapman gerekir ram testi yapmanı öneririm C:/config.sys dosyasına DEVICE=C:\WINDOWS\HIMEN.SYS\TESTMEM:ON satırını ekle windows'u yeniden başlat açılırken ekranda xxx:xxxx adresinde güvenilmez bellek adresi bulunduğuna dair bir mesaj alırsan bellek problemi vardır.Ancak bu mesaj herzaman çıkmayabilir bellek testi yapan programlar var onlardan birisini kurup ram testi
kardeş ram testi konusunda bi program adı verebilirmisin?
birde pcde 2tane ram war birini 3-4 ay önce taktırdım.O.c olayını bilmiyorum o yüzden cewap yazamıyorum.

Son Düzenleme: Sagolera ~ 04 Ekim 2008 22:00
emrh1942
04-10-2008, 22:39   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj

Bu gibi sorunlar her nekadar RAM gibi gözüksede bazen  Harddiskten de kaynaklanıo olabilir bence baska bir HDD takarak dene aynı kasmayla karsılasıosan en azından hdd secenegini elemiş olursun.ya da senin harddiski baska makinaya tak ordan yedegini almaya calıs.bence problemin HDD gibi gözüküo !!!

viking20
05-10-2008, 03:36   |  #8  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

ram testi
Dr Hardware 2008 9.5.0e

Hardware 2008 , sistem bilgisini öğrenmek, bilgisayardaki parçaları test etmek, donanım kaynaklarınızın sorunsuz çalışıp çalışmadığını öğrenmek ve markalarını kesin olarak bulabilmek için vazgeçilmez programlardan biridir. Ayrıca karşılaştırmalı test özelliği de bulunmaktadır.