Mavi ekran sorunu

HPQ-User
17-03-2012, 11:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

iyi_biri sormuş:
Ben bilgisayar teknisyeniyim, windows ve ofis programlarını kullanmayı ve donanın çıkartıp takmayı, ve sabit diske format atmayı biliyorum.
Bu sorunu her iki işletim sistemimdede yaşamaktayım, bu sorun genellikle oyun oynarken olmaktadır, (nadirde olsa tarayıcı kullanırkende 1 2 defa olmuştu), Çözüm olarak kullandığım ama işe yaramayan, internette bulduğumu burayada aktarıyorum,,,

Masa üstündeki Bilgisayara sağ tıkla, yönet'e tıkla, açılan pencereden hizmetler ve uygulamalara tıkla, hizmetlere tıkla, Uzaktan Yordam Çağrısı (RPG) Konumlandırıcısı'na çift tıkla yani birinci değil ikinci olan. (Çünki birincideki seçenekler aktif değil)
Birinci hata << Eylem yürütme
İkinci hata << Eylem yürütme
Sonraki hatalar << Eylem yürütme
Uygula ve Tamam'a tıkla, ve bilgisayarı yeniden başlat.

Bendeki mavi ekran hatası oyunu oynarken en hareketli (viraj dönerken gibi) yerlerde olmaktadır. Her defasında değil ama mesela 10 defa aynı oyunu oynasam beşinde altısında mavi ekran hatası verip bilgisayar resetlemektedir kendisini. Mavi ekran hatası olduğu zaman altta pisical memory gibi bir yazı ve yanında hızlıca rakamları saymaktadır ve resetleme olmaktadır. Lütfen sorunumu çözmem için yardımcı olunuz. Teşekkürler ve Saygılar..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Asus p5qc anakart - Zotac nVidia GTX 260 896 mb 448 bit ekran kartı - Intell Core 2 Quad 3 ghz işlemci - Kingston 2x4 1333 mhz 8 gb bellek - Seagate 2x500 1 tb sabit disk - Pioneer DVDRW cd/dvd sürücü - Microsoft x6 Sidewinder oyuncular için klavye - Hurricana Feel kasa - TP Link modem - Microsoft Lifecam HD 5000 kamera - Logitech Driving Force GT direksiyon seti - Tunçmatik 1 kv online UPS harici güç kaynağı. Windows 7 Ultimate sp1 64 bit ve arada bir geçiş yaptığım Windows xp pro sp3.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/535.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/17.0.963.46 Safari/535.11