mavi ekran sorunu

e.evcil
29-06-2008, 16:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar.
İşletim sistemim windows xp sp3 + butun guncelleştirmelerim yuklu.
anakartım phoenix ekran kartım ise nvdia go 6600
sorun şu
format atmama ragmen ekran kartımı yukleyince mavi ekran karşıma cıkıyor
0x0000008e hatası alıyorum. bunu araştırdım ve haxdoor du sanırım oyle bir trojandan kaynaklanıcagını duydum.bende format atayım dedim.ama format attıktan sonra bile aynı işlemle karşılaşıyorum.ne zaman ekran kartımı kursam.işlem tamamlanıyor,yeniden başlatıyorum ve gümmm.
güvenli kipte acıp suruculeri kaldırdıgım zaman windows normal acılıyor ( ekran kartımı tanımadan)
ama ekranda windows logosunda mawi cizgiler gozukuyor acılıyorken.acıldıkdan sonra bir sorun yok.
sadece ekran kartımı tanımıyor.
ve böyle gidiyor işte.Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar&sevgiler....

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 29 Haziran 2008 18:51
Banned
29-06-2008, 16:53   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hemen soralım sürücüyü değiştirip değişik güncel veya orjinal sürücüleri denediniz mi? Muhtemelen denemişsinizdir.
Pek zannetmem ancak acaba sp3 kaldırıp denedinizmi?

Formattan sonra sp2 akabinde başka sürücü kurmadan ekran kartı sürücüsünü kurarak denediniz mi?

Ekran kartını arıza ihtimaline karşı başka bir cihaa takarak denediniz mi?

Ekran kartı üzerinden overloc yapılmış olabilirmi?

Sorulara cevap aramıyorum, sizin için fikir olması için yöneltiyorum.

e.evcil
29-06-2008, 17:08   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

öncelikle ilginize teşekkür ederim.
Sorularınızın yanıtına gelince.
Evet farklı suruculeri denedim ama neticem aynıydı.
Sp3 kurmadan oncede aynısını yapıyordu bu 2. formatımdan sonra sp3 kurma kararı almıştım ama bir işe yaramadı.
ekran kartına gelince,bilgisayarımın laptop oldugunu belitmeyi unutmuşum, pardon.
ve son olarakta ekran kartıma hicbir şekilde overclock yapılmadı
Teşekkürler....

xRay97
29-06-2008, 19:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
506 mesaj

ekran kartının yanmış yada bozulmuş olabilir yada belkide yanlış olanı yüklüyor olabilirsiniz veya ilk aldığınızdan beri bu hata ile karşılaşıyormusunuz
alın burdan "http://www.nvidia.com/content/DriverDownload/download_confirmation.asp?kw=&url=http://us.download.nvidia.com/Windows/175.16/175.16_geforce_winxp_32bit_english_whql.exe" ekran kartınız için uygunsa yükleyin ama uygun olmayabilir yani önleminizi alın.

xRay97
29-06-2008, 19:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
506 mesaj

yani uygun olanını yükleyin

e.evcil
29-06-2008, 22:46   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

laptop markam arçelik
yanında gelen driver cd'si uzerinden kurulum yapıyorum hep.bugune kadar hicbir sorun olmadı.ekran kartımın bozuk oldugunu anlamak icin kullanabilecegim bir program var mı ?

RaMBo42
01-07-2008, 15:07   |  #7  
Taze Üye
17 mesaj

Arkadaşım aynısı benim yakınımın başına geldi bi vürüs çeşiti söylemişti harddisk in içine yerleşiyor(format attığın zaman silinmiyor) ve mavi ekran verdikden sonra mecburen bilgisayara reset atıyordu ve her reset atışında harddisk in bi bölümünü yiyor 1 ay falan devam etmişti 120 GB lik harddisk 110 GB a düştü muhtemelen harddiskden